REKLAMA

Te popularne smartfony Samsunga nie otrzymają już aktualizacji. Jest lista

Samsung niebawem oficjalnie zakończy wsparcie kilku popularnych smartfonów. Telefony nie otrzymają już więcej aktualizacji oprogramowania. Nawet tych związanych z bezpieczeństwem.

05.03.2024 15.14
Telefon nie widzi sieci komórkowej
REKLAMA

Koreański producent znany jest z wieloletnich aktualizacji swoich telefonów (szczególnie w serii Galaxy S24, gdzie oferuje nawet 7 lat wsparcia), natomiast prędzej czy później wsparcie się kończy. Samsung wyciągnie wtyczki z co najmniej czterech modeli wydanych w 2019 roku. Być może do dzisiaj korzystasz z jednego z nich. Jeśli tak, to powoli przychodzi czas wymiany na nowy model.

REKLAMA

Samsung wyciąga wtyczkę aktualizacji z czterech modeli. O które chodzi?

Samsung opublikował dziś comiesięczne aktualizacje oprogramowania związane z poprawkami bezpieczeństwa dla wspieranych modeli. Jednocześnie zaktualizował stronę internetową z listą modeli smartfonów, tabletów, laptopów i urządzeń wearable, które są zobowiązane do okresowych aktualizacji.

Firma usunęła z listy kilka modeli, które kwalifikują się do aktualizacji w przyszłości: mowa o Samsungach Galaxy S10 Lite, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy A71 oraz Galaxy A02. Trzy pierwsze modele miały swoją premierę w 2019 roku, więc od tego czasu minęło już 5 lat. A02 został wydany w 2021 i producent zdecydował się na znacznie krótsze wsparcie. Co wydaje się oczywiste – tańsze modele zawsze są wspierane krócej niż te z wyższej i najwyższej półki cenowej.

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Cztery modele mają już dawno za sobą lata świetności i użytkownicy, którzy w dalszym ciągu korzystają z tych smartfonów od dawna nie otrzymują aktualizacji funkcji, systemu operacyjnego, a na uaktualnienia zabezpieczeń mogli liczyć tylko od czasu do czasu. Posiadacze tych telefonów powinni przyzwyczaić się już do braku aktualizacji – teraz te będą wydane wyłącznie w najbardziej skrajnych przypadkach.

Czyli w takich, gdzie producent zostanie poinformowany o krytycznej luce w zabezpieczeniach systemu operacyjnego Android lub nakładki OneUI. Takie zdarzają się z zasady rzadko, natomiast w razie takiego wypadku Samsung nie zostawia swoich klientów na lodzie.

Te modele Samsunga są wspierane przez 7 lat
MediaExpert
Samsung Galaxy S24 8/256 GB
MediaExpert
Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512 GB

Na stronie wsparcia aktualizacjami bezpieczeństwa Samsunga widnieją dwa modele – Galaxy A71 5G i Galaxy A02s. Są to zupełnie inne telefony niż A71 i A02 wydane w późniejszym czasie, więc producent zapewni aktualizacje bezpieczeństwa dla tych smartfonów jeszcze przez kolejny rok.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA