REKLAMA

Nie aktualizuj tych smartfonów. Możesz tego gorzko pożałować

Pod żadnym pozorem nie aktualizuj swojego smartfona Xiaomi i POCO przed przeczytaniem tego tekstu. Problem dotyczy różnych modeli smartfonów, a obecnie sytuacja wydaje się beznadziejna dla użytkowników.

01.03.2024 08.41
Aktualizacja MIUI 14 z 29 lutego psuje telefony Xiaomi i POCO
REKLAMA

Xiaomi zaskoczyło wszystkich, wprowadzając system HyperOS, który stał się nowym rozwiązaniem dla wielu posiadaczy smartfonów tej chińskiej marki. Jednak co z urządzeniami, które go nie otrzymały lub nie otrzymają? Dla nich jedyną opcją pozostaje nakładka MIUI, która w najnowszej aktualizacji z 29 lutego psuje niektóre smartfony. Problem jest poważny, gdyż bez kompletnego zresetowania i wymazania danych nie da się go obejść. Co się dzieje?

REKLAMA

MIUI 14 psuje telefony Xiaomi i POCO

Jak informuje serwis MIUI Polska, aktualizacja MIUI 14 wydana między środą a czwartkiem 29 lutego zaczęła psuć smartfony. Problem jest prosty do opisania: po zainstalowaniu aktualizacji, urządzenia przestają się poprawnie uruchamiać, a zamiast przejść do systemu, zapętla się proces włączania i wyłączania, aż urządzenie uruchomi się w trybie odzyskiwania, Mi Recovery 5.0.

Co zrobić, gdy dojdzie do takiej sytuacji? Przywrócić ustawienia fabryczne, jednak wiąże się to z utratą wszystkich zapisanych danych - aczkolwiek to jedyna opcja, którą znamy na ten moment.

Problem występuje również z smartfonami POCO (na zdjęciu POCO F5)

Problem - póki co - nie dotyczy systemu z MIUIPolska.pl ani telefonów z MIUI Global EEA, w tym tych dostarczanych przez operatorów, takich jak Orange. Xiaomi przyznaje się do błędu i informuje, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Przeczytaj więcej o najnowszych telefonach:

Które telefony doświadczają problemów?

Według ustaleń serwisu, problem dotyczy wszystkich telefonów na MIUI Global, gdzie aktualizacja aplikacji System UI Plugin powoduje czarny ekran i zapętlenie restartów. Wersje tej aktualizacji przeznaczone dla HyperOS są niekompatybilne z MIUI 14, co sugeruje, że Xiaomi pomyliło się i opublikowało aktualizację przeznaczoną dla HyperOS także dla użytkowników MIUI.

Jak podaje wpis na facebookowej grupie, Telefonawce, wadliwa aktualizacja dotyczy co najmniej tych modeli:

REKLAMA
  • Xiaomi 13T
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Lite
  • Xiaomi 12T
  • Redmi Note 12S
  • Redmi Note 11
  • POCO F5
  • POCO F5 Pro
  • POCO X5 Pro

Czego NIE powinieneś robić w tym momencie? Instalować najnowszej aktualizacji MIUI 14 - może to prowadzić do utraty wszystkich danych. Poczekaj, aż Xiaomi wyda poprawioną aktualizację.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA