REKLAMA

Najlepsze smartfony Oppo robią powrót do Europy. Chcemy je w Polsce

Nowe informacje potwierdzają, że Oppo planuje powrót swoich najdroższych telefonów do Europy. Co sugeruje, że najlepsze smartfony producenta mogą wlecieć także do Polski.

27.02.2024 19.42
Najlepsze smartfony Oppo robią powrót do Europy. Chcemy je w Polsce
REKLAMA

Smartfony Oppo są dostępne na naszym rynku od wielu lat, chociaż producent raczej od zawsze skupiał się na bardziej przystępnych cenowo telefonach – budżetowych i średniopółkowych. Co prawda w Polsce pojawiło się kilka przedstawicieli najbardziej zaawansowanej serii Find X – m.in. Find X5 Pro, ale raczej większość modeli z tej serii omija kraj nad Wisłą. Teraz (może) się to zmieni.

REKLAMA

Oppo Find X wracają do Europy. Chcemy je w Polsce

Oppo już w styczniu 2024 r. pogodził się z firmą Nokia w kwestii standardów w zakresie 5G i innych technologii komunikacji mobilnej. Konflikt trwał od 2023 r., kiedy to gigant technologiczny z Chin musiał opuścić kilka ważnych rynków w Europie, takich jak np. Niemcy, ale na szczęście marka pozostała bez zmian w Polsce. Teraz już wszystko powraca do normy i wydaje się, że Oppo ma duże plany dalszego podbijania rynków smartfonów na Starym Kontynencie.

Na tegorocznym MWC 2024 Oppo ogłosił nawet, że przyszła seria Find X powróci do Europy – po tym, jak zeszłoroczna rodzina Find X6 nie była obecna na zdecydowanej większości rynków. Firma podpisała ważną umowę z Telefonica, czyli hiszpańskim operatorem mobilnym. Kontrakt ma "zapewnić dalsze wsparcie rozwoju Oppo na rynkach światowych, zwłaszcza w Europie". To szansa nie tylko dla zagranicznych rynków takich jak Hiszpania, Francja, Niemcy, ale także dla Polski.

Oppo Find X7 Ultra

Jeśli firma będzie chciała mocno stawiać na Europę jest szansa, że telefony wchodzące w serię Find X będą częściej wchodzić także do kraju nad Wisłą. To z pewnością byłaby dobra wiadomość ze względu na to, że Oppo tworzy bardzo innowacyjne telefony, ale też jest mocnym graczem na rynku w Polsce jeśli chodzi o bardziej przystępne cenowo telefony. Im większa konkurencja, tym lepiej – bo w sklepach nie musimy wybierać pomiędzy dwoma głównymi markami telefonów, jeśli chcemy zakupić urządzenie z najwyższej półki cenowej.

Średniopółkowe smartfony Oppo
Media Expert
Oppo Reno 10 Pro 12/256 GB
Media Expert
Oppo Reno 10 8/256 GB

Informacje o powrocie serii Find X do Europy jednak nie potwierdzają, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Chiński gigant technologiczny może również zdecydować się na wprowadzenie przyszłorocznej serii Find X8, chociaż pojawienie się propozycji z rodziny Find X7 także jest niewykluczone.

Na początku roku producent pokazał Find X7 Ultra, który jest pierwszym na rynku telefonem z dwoma teleobiektywami peryskopowymi. Taki model stanowiłby świetną konkurencję dla Galaxy S24 Ultra, iPhone'a 15 Pro Max i Xiaomi 14 Ultra.

REKLAMA

Więcej o najlepszych smartfonach dostępnych na rynku przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA