REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Możesz już kupić Oppo Find X5 Pro. Cena jest wysoka, ale warta grzechu

Po latach omijania naszego rynku, Oppo postanowiło w końcu wprowadzić do sprzedaży w Polsce najlepszy ze swoich smartfonów. Oppo Find X5 Pro to smartfonowa pierwsza liga, a w raz z nim nad Wisłą debiutuje także nowy Oppo Reno 7 5G.

08.04.2022
10:09
Oppo Find X5 Pro i Reno 7 5G oficjalnie. Polskie ceny i promocja
REKLAMA

Na najwyższej półce zaczyna robić się tłoczno. Tam, gdzie jeszcze do niedawna stał tylko iPhone, dziś stoją topowe sprzęty Samsunga oraz Xiaomi. Teraz zaś, jeśli chcesz kupić smartfon najlepszy z najlepszych, masz jeszcze jeden wybór.

REKLAMA

Oppo Find X5 Pro zachwyca pod każdym względem.

Jeśli przyjrzeć się specyfikacji technicznej sztandarowego Oppo, nie ma w niej słabych punktów. Tu się wszystko zgadza, począwszy od szalenie eleganckiej, ceramicznej obudowy, spełniającej normę IP68, aż po aparaty i standardy łączności.

Oppo Find X5 Pro class="wp-image-2127405"
Oppo Find X5 Pro

Kupując smartfon tej klasy oczekujemy wszystkiego "naj". W Oppo Find X5 Pro na pewno na to miano zasługuje wyświetlacz - panel AMOLED ma przekątną 6,7”, rozdzielczość 3216 x 1440 px, adaptacyjne odświeżanie do 120 Hz oraz oferuje 10-bitową głębię kolorów i jasność szczytową na poziomie 1300 nitów.

Oppo Find X5 Pro w Polsce class="wp-image-2127402"
Oppo Find X5 Pro w Polsce

"Naj" są też podzespoły, bo trudno w świecie smartfonów z Androidem znaleźć potężniejszą kombinację. Sercem telefonu jest procesor Qualcomm Snapdragon 8 gen. 1, wspierany przez 12 GB RAM-u i 256 GB miejsca na dane. Wszystko to zasilane akumulatorem o pojemności 5000 mAh, który możemy naładować z mocą 80W przy użyciu dołączonej do zestawu ładowarki SuperVOOC, lub bezprzewodowo z mocą 50W, przy użyciu opcjonalnej ładowarki AirVOOC.

Oppo Find X5 Pro - ładowarka AirVOOC 50W class="wp-image-2127411"
Oppo Find X5 Pro - ładowarka AirVOOC 50W

Oppo Find X5 Pro to także fotograficzny tytan. Główny sensor oraz sensor sprzężony z obiektywem ultrawide to matryce 50 Mpix IMX766 o rozmiarze 1/1,56”, gwarantujące nie tylko wysoką szczegółowość, ale także świetne rezultaty w kiepskich warunkach. Do tego dochodzi aparat 13 Mpix z teleobiektywem i 32 Mpix kamerka przednia. Układ optyczny jest też wspierany przez autorski procesor NPU (Neural Processing Unit) MariSilicon X, odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu. Z kolei współpraca z legendarną marką aparatów Hasselblad ma przekładać się na wierne odwzorowanie barw.

Oppo Find X5 Pro vs Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro Max

Oppo Reno 7 5G - namiastka premium dla każdego.

O ile Oppo Find X5 Pro zachwyca możliwościami, tak jego cena sprawia, że dla większości konsumentów pozostanie on co najwyżej obiektem westchnień. Co innego Oppo Reno 7 5G, który… cóż, do złudzenia przypomina OnePlusa Nord 2 i podobnie jak on oferuje to, co najbardziej niezbędne. Wszystko to zamknięte w eleganckiej obudowie wykończonej efektem Reno Glow, znanym z poprzednich odsłon serii.

Oppo Reno 7 5G w Polsce class="wp-image-2127417"
Oppo Reno 7 5G w Polsce

Pod względem technicznym Oppo Reno 7 5G to mocny średniak. Wyświetlacz AMOLED ma przekątną 6,43”, rozdzielczość FullHD+ i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Wewnątrz obudowy znajdziemy zaś procesor MediaTek Dimensity 900, 8 GB RAM-u i 256 GB miejsca na dane, a także akumulator o pojemności 4500 mAh, ładowany z mocą 65W przy użyciu dołączonej do zestawu szybkiej ładowarki SuperVOOC.

Oppo Reno 7 5G w Polsce class="wp-image-2127420"
Oppo Reno 7 5G w Polsce

Pod względem fotograficznym to również typowy średniak. Główny aparat ma 64 Mpix, do tego dochodzi aparat 8 Mpix z obiektywem ultrawide oraz aparat macro 2 Mpix. Przednia kamerka ma rozdzielczość 32 Mpix.

Oppo Find X5 Pro - ceny w Polsce.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, topowy Oppo ląduje bezpośrednio obok takich tuzów jak Galaxy S22 Ultra czy iPhone 13 Pro Max. Oppo Find X5 Pro w Polsce będzie kosztował 5999 zł.

Sprzedaż urządzenia rozpoczyna się już teraz i warto skorzystać z przedsprzedażowej oferty, bo to jedyna okazja, by otrzymać w Polsce bezprzewodową ładowarkę AirVOOC 50W, która w okresie od 8 do 28 kwietnia będzie dołączona do zestawu. Klienci, którzy zdecydują się kupić Oppo Find X5 Pro w tym terminie, otrzymają również znakomite słuchawki Oppo Enco X oraz 2-letnią ochronę ekranu.

Cena jest wysoka, ale niczego innego się nie spodziewaliśmy po sprzęcie tego kalibru. Jeśli ktoś rozważa zakup, nie ma się nad czym zastanawiać.

Oppo Reno 7 5G – cena w Polsce.

REKLAMA

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Oppo Reno 7 5G, którego polska cena jest nieco... konfundująca. Telefon o specyfikacji i możliwościach urządzeń, które w Polsce możemy kupić za cenę ok. 1500 zł, został wyceniony na - uwaga - 2699 zł. Co w oczywisty sposób jest stanowczo zbyt wysoką sumą jak na urządzenie tej klasy i mam nadzieję, że Oppo szybko zrewiduje swoją politykę cenową, bo za te pieniądze nie sposób z czystym sumieniem rekomendować zakupu.

Gdyby jednak ktoś zdecydował się kupić ten sprzęt już teraz, to między 8 a 21 kwietnia otrzyma gratis słuchawki Oppo Enco Free 2 oraz Opaskę Oppo Band i roczną ochronę ekranu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA