REKLAMA

To będzie pierwszy taki składany smartfon Samsunga. Nie wszyscy będą zadowoleni

Nowe doniesienia sugerują, że Samsung może wprowadzić istotną zmianę w swoim nadchodzącym składanym smartfonie - byłby to pierwszy tego typu model w ofercie producenta.

20.03.2024 20.04
Samsung Galaxy Z Flip 5, fot. Krzysztof Basel
REKLAMA

Samsung szykuje się do kolejnej wielkiej premiery smartfonów, która odbędzie się w nadchodzące wakacje. Składane telefony nowej generacji – czyli Galaxy Z Flip 6 oraz Galaxy Z Fold 6 mają zadebiutować w lipcu (lub sierpniu). Zaufany informator twierdzi, że Z Flip 6 ma być bardzo podobny do Galaxy S24 oraz Galaxy S24+.

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Flip 6 jak Galaxy S24 i S24+. Ma być pierwszym składakiem z Exynosem

Dotychczas wszystkie smartfony z serii Galaxy Z wyposażone były w procesory firmy Qualcomm. Pierwszy w historii Galaxy Fold został wyposażony w Snapdragona 855, natomiast Z Flip otrzymał Snapdragona 855+. Nie było jeszcze sytuacji, w której Samsung zastosowałby autorski układ Exynos w składanym modelu. Te smartfony, niezależnie od rynku, miały do dyspozycji układy Qualcomma.

Zdaje się jednak, że w tym roku może się to zmienić. Renomowany informator z serwisu X, o pseudonimie Revegnus, opublikował post, w którym zasugerował, że tegoroczny Z Flip może otrzymać czip Samsung Exynos. Informacje podawane przez tego użytkownika niejednokrotnie się sprawdzały, ale wskazówka nie precyzuje, czy ta zmiana byłaby uzależnionaod regionu, podobnie jak w przypadku sztandarowych Galaxy S.

Zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że Samsung w nowej wersji składanego modelu zastosuje Exynosa 2400, którego znamy z S24 i S24+. Z drugiej strony, w dalszym ciągu istnieje możliwość, że Galaxy Z Flip 6 zostanie wyposażony w Snapdragona 8 Gen 3, który trafił m.in. do Galaxy S24 Ultra.

Wielu użytkownikom może się nie podobać pomysł wprowadzenia Exynosa 2400 do nowego Galaxy Z Flip 6, chociaż liczne testy (dostępne na YouTubie) wskazują, że procesory pod względem wydajności i zarządzania baterii są praktycznie identyczne. Jeśli Samsung miałby zastosować autorski procesor i tym sposobem obniżyć finalną cenę urządzenia, to z pewnością byłoby to na rękę kupującym.

Samsung Galaxy Z Flip 6, Galaxy Z Fold 6 oraz Galaxy Ring mają mieć swoją premierę w lipcu, więc do debiutu pozostaje jeszcze ok. 4 miesiące. W najbliższym czasie mogą pojawić się kolejne przecieki i doniesienia dotyczące nadchodzących składanych smartfonów Samsunga. Zazwyczaj jest tak, że im bliżej premiery, tym dokładniejsze dane trafiają pojawiają się w sieci. Wkrótce dowiemy się, czy Samsung faktycznie postawi na Exynosa 2400, czy może zdecyduje się na Snapdragona 8 Gen 3.

Więcej na temat smartfonów (również tych składanych) znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
NAJNOWSZE SAMSUNGI S24 KUPISZ W TYCH SKLEPACH
MediaExpert
Galaxy S24 Ultra 12/256GB
Euro
Galaxy S24+ 12/256GB
MediaMarkt
Galaxy S24 5G 8/256GB
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA