REKLAMA

Tego lata założysz nie tylko strój kąpielowy. Pierścień od Samsunga coraz bliżej

Choć Samsung oficjalnie nie potwierdził, kiedy założymy na palec Galaxy Ring, kolejna garść informacji sugeruje, że będzie to lato bieżącego roku. Co więcej, Koreańczycy uchylili rąbka tajemnicy co do produkcji urządzenia.

12.03.2024 07.27
Tego lata założysz nie tylko strój kąpielowy. Pierścień od Samsunga coraz bliżej
REKLAMA

Nowe urządzenie noszone Samsunga - inteligentny pierścień Galaxy Ring przeszedł już przez większość faz, jakich mogliśmy się spodziewać od długo wyczekiwanego produktu. Od plotek pod koniec 2023 roku, poprzez oficjalne ogłoszenie w styczniu bieżącego roku, aż po podgląd samego pierścienia (aczkolwiek z zastrzeżeniem, że to prototyp) pod koniec lutego.

Teraz czekamy na ostatnią fazę, czyli pokaz gotowego produktu. A ten mamy założyć na palce już tego lata.

REKLAMA

400 tys. sztuk Galaxy Ring trafi do sklepów już tego lata

Z poprzednio publikowanych plotek i przewidywań wiemy, że najbardziej prawdopodobną datą premiery Galaxy Ring jest lipiec. A konkretnie ostatnia środa lipca. Jednak to przewidywanie jest poddawane w wątpliwość przez wiele głosów w branży, które sugerują, że wobec Igrzysk Olimpijskich zaczynających się w tym samym tygodniu, Samsung przeniesie premierę na drugi tydzień lipca.

Koreański serwis The Elec również zgadza się z teorią lipca, jako daty oficjalnej prezentacji gotowego produktu. Wtedy to Galaxy Ring ma zadebiutować u boku nowych urządzeń z serii Flip i Fold, by trafić do sprzedaży na początku sierpnia.

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez koreański serwis, przedsiębiorstwami zaangażowanymi w produkcję Galaxy Ring jest koreańskie Doosung Corp (producent pras do silikonu) oraz Dreamtech (producent podzespołów), a produkcja inteligentnego pierścienia ma ruszyć w maju bieżącego roku. Początkowo Samsung ma dostarczyć na rynek jedynie 400 tys. sztuk Galaxy Ring, a gigant będzie dostosowywał produkcję zależnie od popytu. Ponadto The Elec przewiduje brak problemów z produkcją, gdyż "produkt jest mały, a ostatnio nie odnotowano deficytu wyspecjalizowanych części".

Podczas targów MWC, które odbyły się pod koniec lutego, Samsung oficjalnie poinformował o kilku ważnych aspektach nowego produktu. Przede wszystkim pierścień będzie dostępny w ośmiu lub dziewięciu rozmiarach, co tłumaczone jest nie tylko komfortem użytkowników o różnych rozmiarach palców, ale także precyzją danych pozyskiwanych przez pierścień (którego precyzja spada, jeżeli pierścień jest zbyt luźny). Galaxy Ring będzie mógł być noszony samodzielnie, lub w tandemie z Galaxy Watch, by zbierać te same dane w jeszcze dokładniejszy sposób.

Prawdopodobnie Galaxy Ring będzie produktem "wellness" bez funkcji urządzenia medycznego. Samsungowi zajmie więcej czasu uzyskanie certyfikatu Galaxy Ring jako urządzenia medycznego, takiego jak Galaxy Watch. Seria Galaxy Watch otrzymała certyfikat urządzenia medycznego do pomiaru ciśnienia krwi i elektrokardiogramu, przewidywania cyklu menstruacyjnego i powiadamiania o nieregularnym rytmie serca (IHRN).

Informuje The Elec

Koreański serwis zacytował tu także anonimowego "znawcę branży", według którego nawet jeżeli początkowo Galaxy Ring będzie jedynie urządzeniem "wellness", Samsung będzie konsekwentnie dążył do uzyskania certyfikacji podobnej do tej, którą uzyskał Galaxy Watch.

Jeśli Samsung Electronics i Apple spopularyzują smartwatche z funkcjami urządzeń medycznych, mogą również pojawić się smartwatche premium do celów profilaktyki zdrowotnej, a rynek może zostać podzielony na segmenty.

Dodał informator serwisu The Elec
IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
Samsung Galaxy A35
MediaExpert
Samsung Galaxy A55
REKLAMA

Więcej na temat Galaxy Ring:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA