REKLAMA

Wszyscy chcą mieć pierścienie. Apple też

Nachodzący Galaxy Ring od Samsunga pobudza wyobraźnię nie tylko konsumentów i analityków, ale także samego Apple'a. Koncern z Cupertino na poważnie wziął rękawicę rzuconą przez Koreańczyków.

20.02.2024 16.14
Wszyscy chcą mieć pierścienie. Apple też
REKLAMA

Segment smartringów - inteligentnych pierścieni, które zbierają o nas tyle informacji co smartwatche i smartbandy, lecz są znacznie zgrabniejsze pod względem wyglądu i użytkowania, nie jest nowy. Aczkolwiek jest stosunkowo niszowy i nadal jest w fazie rozwoju, a na jego rynku mamy nadal niewiele graczy - króluje na nim fińska firma Oura, a Amazfit swój pierścień Hello Ring pokazał zaledwie w zeszłym miesiącu.

Oczekuje się, że cały segment ruszy, gdy do sprzedaży trafi zapowiedziany Galaxy Ring od Samsunga. A to nie jedyny koncern, który oko zawiesił nad możliwością założenia nam na palec pierścienia.

REKLAMA

iRing? Nieważna nazwa, liczy się fakt: Apple chce mieć własny inteligentny pierścień

Nie cichną spekulacje o pracach nad inteligentną biżuterią. Od czasu premiery Apple Watch w 2015 r., Apple pokazał tylko jedno, całkowicie nowe urządzenie noszone - gogle Vision Pro. Które są drogie i powodują dyskomfort u części użytkowników. Ponadto, jak wiemy dzięki patentom, Apple ma plan jak ubrać nas od stóp do głów w elektronikę.

Jak przekazuje koreański serwis Electronic Times, zarówno Samsung, jak i Apple uważnie przyglądają się sektorowi smartringów, zarówno pod kątem potencjalnego zysku z produkcji nowych urządzeń, jak i samych możliwości wdrożenia nowych funkcji i czujników.

Premiery Galaxy Ring spodziewamy się latem bieżącego roku, wobec czego - jak donosi ET - Apple przyspiesza pracę nad swoim Applingiem, jak nazwał urządzenie koreański serwis. Ma się to objawiać licznymi wnioskami patentowymi, w tym patent na urządzenie o kształcie pierścienia zakładane na palec i wyposażone w komunikację NFC.

"Apple od lat stale uzyskuje patenty związane ze smartringami, więc wydaje się, że ich komercjalizacja jest bliska"

- powiedział anonimowy znawca branży w wypowiedzi dla ET.
REKLAMA

Więcej na temat Apple:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA