REKLAMA

Niedługo wszyscy będziemy nosić inteligentne pierścienie. Na Samsungu się nie skończy

Honor poinformował, że pracuje nad nowym typem sprzętu. Mowa o inteligentnym pierścieniu, który najpewniej powalczy z propozycją Samsunga.

28.02.2024 20.22
Niedługo wszyscy będziemy nosić inteligentne pierścienie. Na Samsungu się nie skończy
REKLAMA

Samsung zadziwił cały świat technologii (i nie tylko) na tegorocznych targach MWC 2024. Firma pokazała bowiem swój najnowszy inteligentny pierścień Galaxy Ring, który został zaanonsowany już wcześniej w tym roku podczas wydarzenia związanego z premierą tegorocznych smartfonów Samsung Galaxy S24. Teraz kolejny duży producent smartfonów postanowił zapowiedzieć podobne urządzenie.

REKLAMA

Honor też chce mieć własny inteligentny pierścień

Jak podaje CNBC, na targach MWC 2024 dyrektor generalny Honora George Zhao poinformował, że firma też pracuje nad swoim inteligentnym pierścieniem. Zapowiedź miała miejsce we wtorek 27 lutego 2024, czyli zaledwie dzień po pokazaniu Samsungowego Galaxy Ringa, który pojawił się na targach w poniedziałek.

Wewnętrznie mamy tego rodzaju rozwiązanie, teraz pracujemy nad tą częścią, więc w przyszłości możesz mieć pierścień Honor

– George Zhao na MWC 2024

Co prawda była to bardziej zapowiedź aniżeli deklaracja, wszak nie otrzymaliśmy większych szczegółów dotyczących urządzenia. Firma powiedziała jedynie, że nowy gadżet ma być elementem szerszego zainteresowania zdrowiem. Dzięki wprowadzeniu nowego sprzętu chiński gigant technologiczny mógłby wzmocnić swoje portfolio produktów.

Pierścień Samsung Galaxy Ring

Użytkownik miałby do dyspozycji subtelny, ale funkcjonalny gadżet na swoim palcu, który dostarczałby do aplikacji mobilnej zainstalowanej na jego telefonie dodatkowych danych – m.in. na temat zdrowia użytkownika. George Zhao również zasugerował, że taki pierścień w połączeniu z aplikacjami bazującymi na sztucznej inteligencji mógłby pomóc korzystającemu w śledzeniu nawyków - m.in. w kwestii treningów. Jednocześnie mógłby generować i dawać rady dotyczące sportów i innych.

Na rynku jest kilku producentów zajmujących się tworzeniem inteligentnych pierścieni - m.in. Oura, ale także Evie. Obecnie jest jednak to raczej niszowy rynek – znacznie popularniejsze są inteligentne zegarki typu Apple Watch, Garmin, Huawei Watch, czy Galaxy Watch. Niemniej jednak im więcej popularnych producentów elektroniki będzie oferowało swoje pierścienie, tym bardziej te zyskają popularność.

Nowy składany telefon Honora. Tym razem taki z klapką

Honor ma na koncie kilka udanych składanych telefonów. M.in. Honor Magic Vs, który niedawno mieliśmy okazję testować, czy także Honor Magic Vs 2, Magic V2 czy V Purse. Są jednak to raczej składaki na obraz Galaxy Z Folda, natomiast producent zapowiedział, że w tym roku trafi także konkurent Galaxy Z Flipa i Motoroli Razr.

Czyli składany telefon z klapką. Chociaż firma zapowiedziała, że telefon będzie dostępny w 2023 r., to najwyraźniej prace się opóźniły i nowy model zostanie pokazany w 2024 r. Honor ma być na ostatnim etapie tworzenia, więc wydaje się, że premiera może odbyć się w nadchodzących miesiącach. Chociaż raczej na początku telefon trafi na rynek w Chinach, a dopiero później zawita do reszty świata.

Kup smartfon Honor Magic 6 lite
REKLAMA

Więcej o gadżetach wearables przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA