REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Inteligentne zegarki to nuda. Samsung ma coś lepszego

Samsung już w 2024 roku wprowadzi na rynek urządzenie, które już wcześniej sprzedało się na Kickstarterze. Projekt zdradziła aplikacja, którą większość fanów Samsunga ma na swoich telefonach.

19.09.2023
11:05
Inteligentne zegarki to nuda. Samsung ma coś lepszego
REKLAMA

Chyba każdy entuzjasta technologii pamięta ekscytację i oczekiwanie na inteligentne okulary, które koniec końców okazały się niewypałem pod każdym możliwym względem. Teraz giganci - Apple oraz Samsung - odwracają się w stronę bardziej prozaicznej technologii: inteligentnych pierścionków. Aczkolwiek tutaj szansa na niewypał jest znacznie mniejsza, bo inteligentne pierścionki sprzedają się całkiem dobrze na Kickstarterze, jako projekty niezależnych projektantów i inżynierów.

O smart pierścieniu od Apple (iRing?) krążą jedynie plotki podsycone ostatnimi patentami giganta, jednak w przypadku koreańskiego koncernu w sumie można porzucić plotki i mówić o faktach. Samsung pracuje nad Galaxy Ring, a informacją sypnęła... własna aplikacja koncernu.

REKLAMA

Galaxy Ring to pewniak. Zdradziła go aplikacja Samsunga

Szybko przypomnijmy: w lipcu do sieci przedostała się informacja o nowym patencie Samsunga, w myśl którego pierścień nie tylko będzie zbierał dane dotyczące zdrowia lepiej niż smartwatch czy smartband, ale także będzie służył do kontroli urządzeń w rozszerzonej rzeczywistości. Z kolei w zeszłym tygodniu znany leaker IceUniverse opublikował w mediach społecznościowych informację, według której Samsung zaprezentuje Galaxy Ring (aczkolwiek Samsung ostatnio zarejestrował prawo do nazw takich jak Galaxy Gila, Galaxy One i Curio) podczas styczniowej premiery Samsunga Galaxy S24.

Więcej na temat urządzeń Samsung:

Użytkownicy koreańskiego forum DC Inside (które można porównać do bycia "koreańskim Redditem") poprzez inżynierię wsteczną Galaxy Wearable - aplikacji służącej do kontroli m.in. smartwatchy z serii Galaxy Watch, odkryli gotowe już ikony reprezentujące pierścień. W tej samej aplikacji serwis 9to5Google (który również podjął się dekompozycji aplikacji) znalazł dane nazywające jedno z urządzeń "Galaxy Ring" i dane, które również potwierdzają premierę urządzenia w 2024 roku.

REKLAMA

Ponadto serwis ujawnia, że Galaxy Ring będzie korzystał z Galaxy Wearable w taki sam sposób jak w przypadku pozostałych urządzeń Samsunga. W przypadku parowania z pierścieniem aplikacja będzie doinstalowywać kolejny moduł - aplikację w aplikacji, sterującą pierścieniem. Działa to w identyczny sposób jak parowanie smartwatcha Galaxy Watch, gdzie aplikacja instaluje dodatkowy moduł by kontrolować zegarek.

W aplikacji odkryto także kod, który zdradza, że pierścień będzie łączył się ze smartfonem przez Bluetooth oraz treść powiadomień wyskakujących przy różnych czynnościach związanych z urządzeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA