REKLAMA

Jednak będzie tańszy. Samsung podbije kolejny rynek smartfonów

Składane smartfony Samsunga od lat kuszą fanów technologii, ale ich wysoka cena zniechęca wielu potencjalnych nabywców. Teraz to może się zmienić – doniesienia sugerują, że w tym roku Samsung wprowadzi na rynek tańszą wersję Galaxy Z Fold 6.

18.03.2024 06.37
Samsung Galaxy Z Fold 6 otrzyma tańszą wersję
REKLAMA

Składane smartfony Samsunga zadebiutowały na rynku w 2019 roku, co oznacza, że są z nami już ponad pięć lat. Pomimo upływu lat, Samsung nie zdecydował się na wprowadzenie tańszej wersji flagowego Folda. Z myślą o mniej wymagających użytkownikach, którzy preferują składane konstrukcje, powstała linia Flip. Okazuje się, że to nie wystarcza – w tym roku otrzymamy też drugi model Folda. Co to będzie?

REKLAMA

Tańszy Samsung Galaxy Fold 6 – co to oznacza?

Informacje o tańszym Foldzie krążą już od jakiegoś czasu, ale teraz nabierają realnych kształtów. Według ET News, model ten nie będzie obsługiwał rysika S Pen, co zostanie osiągnięte poprzez usunięcie warstwy digitizera.

Możliwe, że nie zobaczymy wsparcia rysika S Pen w tańszej wersji Samsunga Galaxy Z Fold 6

Oprócz tego, Samsung może zastosować inne rozwiązania obniżające koszty, takie jak:

  • Wykorzystanie aparatów fotograficznych o nieco niższej specyfikacji
  • Zmniejszenie ilości pamięci RAM

Dokładne ceny Folda 6 i jego tańszej wersji nie są jeszcze znane. Szacuje się, że standardowy model mógłby kosztować około 7800-8500 złotych. Aby utrzymać konkurencyjność z ofertą producentów, takich jak OnePlus, tańsza wersja musiałaby być znacznie... tańsza - ale równie dobra, co konkurencja.

Kiedy premiera?

Najprawdopodobniej prezentacja nowych składanych smartfonów Samsunga nastąpi w lipcu 2024 roku, tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi. Oprócz Folda 6, podczas tego samego pokazu możemy zobaczyć również Galaxy Ring – gadżet łączący funkcjonalność opaski sportowej i smartwatcha.

Kup składany smartfon:
MediaExpert
Samsung Galaxy Z Fold 5
MediaExpert
Samsung Galaxy Z Flip 5
REKLAMA

Na Spider's Web poznasz najnowsze smartfony i tablety:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA