REKLAMA

Zbliża się nowy telefon Xiaomi. Będzie niedrogi, ale potężny

Xiaomi pracuje już nad nowym potężnym, ale znacznie tańszym modelem. Będzie nim Xiaomi 14T Pro, którego część możliwości właśnie poznaliśmy.

08.03.2024 10.21
Xiaomi 13T
REKLAMA

Dosłownie w ciągu ostatnich dni Xiaomi wypuściło swoje nowe smartfony na rynek: pierwszym modelem z tegorocznych sztandarowych propozycji był Xiaomi 14, ale do przedsprzedaży trafił też model z dopiskiem Ultra. Model sygnowany jako "T Pro" będzie znacznie bardziej przystępny cenowo, ale wciąż zaoferuje najlepsze rozwiązania.

REKLAMA

Xiaomi 14T Pro na horyzoncie. O nowym modelu wiemy coraz więcej

Xiaomi 13T Pro był jednym z lepszych bardziej przystępnych cenowo najlepszych modeli z 2023 roku – w recenzji oceniliśmy go bardzo wysoko, przede wszystkim przez stosunek możliwości do ceny, ale też superszybkie ładowanie. Brakowało mu jednak kilku funkcji – m.in. technologii LTPO, czyli dynamicznego odświeżania ekranu w zakresie 1-120 Hz, ale tegoroczny model może to naprawić.

Portal GSMChina doniósł, że w bazie IMEI pojawił się model oznaczony jako 2407FPN8EG, pod którym kryje się globalna wersja Xiaomi 14T Pro.

Xiaomi 14T Pro powinien zaoferować mocną specyfikację – sercem telefonu będzie procesor MediaTek Dimensity 9300 z dopiskiem +, który składa się z bardzo nietypowej konfiguracji, która nie pasuje do smartfonu, a raczej bardziej… do laptopa.

Czip trafił już do wielu smartfonów, które zaliczają pierwsze miejsca w rankingi wydajności, przeganiając nawet samego Snapdragona 8 Gen 3 znanego z Galaxy S24 Ultra czy OnePlusa 12. Układ ma być wspierany maksymalnie 24 GB jeszcze szybszej pamięci operacyjnej LPDDR5T o wyższej przepustowości. Ta ma być lepsza od pamięci LPDDR5X, która trafia do obecnych najlepszych telefonów z Androidem. Nie zabraknie też do 1 TB pamięci wbudowanej na dane UFS 4.0.

Kup poprzedni model:

Dopełnieniem możliwości telefonu będzie najprawdopodobniej 6,67-calowy ekran AMOLED 8T LTPO o zmiennej częstotliwości odświeżania w zakresie 1-120 Hz i rozdzielczości 1,5K. To znacznie lepszy panel niż typowe AMOLED-y ze stałymi wartościami odświeżania, który powinien być też bardziej energooszczędny.

Premiera to kwestia najbliższych miesięcy

Xiaomi 14T Pro powinien trafić na rynek w sierpniu lub wrześniu, więc do tego czasu pozostaje jeszcze kilka miesięcy. Mimo wszystko urządzenie powinno być znacznie tańsze niż podstawowy Xiaomi 14 czy Xiaomi 14 Ultra.

Dla przypomnienia, premiera Xiaomi 13T Pro odbyła się 1 września, natomiast do Polski telefon trafił pod koniec tego samego miesiąca w cenie 3999 zł. Możemy oczekiwać podobnych ram czasowych i ceny.

REKLAMA

Więcej nowych artykułów w tematyce smartfonów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA