REKLAMA

Możesz już wywalić Safari z iPhone'a. Apple uzupełnia braki

Unia Europejska nie daje za wygraną i napiera na Apple’a tam, gdzie tylko może. Firma z Cupertino została zmuszona do opracowania opcji, które mocno ułatwią przejście z iPhone’a na Androida.

07.03.2024 20.24
Smartfony
REKLAMA

Dziś zaczęła obowiązywać ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) i Apple udostępniło dokument dotyczący dostosowania się do nowych wymogów, jakie stawia Unia Europejska. Z dokumentu wynika, że Apple pracuje nad bardziej przyjaznymi dla użytkownika sposobami przesyłania z iPhone’a na telefon innej firmy. Jeszcze prostszymi, niż obecnie są dostępne.

REKLAMA

Apple ma ułatwić przejście z iPhone’a na Androida. Ma na to 1,5 roku

W opublikowanym dokumencie gigant technologiczny z Cupertino opisał funkcję przesyłania danych na inny telefon jako "rozwiązanie, które pomaga dostawcom mobilnych systemów operacyjnych opracowywać bardziej przyjazne dla użytkownika rozwiązania do przesyłania danych z iPhone'a do telefonu innej firmy niż Apple". Według planów funkcja ma bazować na dostępnych już narzędziach do przenoszenia plików i danych opracowanych przez inne firmy.

Fakt faktem obecnie istnieje już takie narzędzie – Google ma aplikację na system operacyjny iOS o nazwie "Przejdź na Androida", którą użytkownicy iPhone’ów mogą pobierać ze sklepu App Store. Rozwiązanie zostało udostępnione niemalże dwa lata temu – umożliwia przeniesienie zdecydowanej większości danych takich jak kontakty, zdjęcia, filmy (zapisane w pamięci), aplikacji (bezpłatnych), SMS-ów czy notatek.

Niemniej jednak rozwiązanie nie jest idealne: nie umożliwia bowiem przenoszenia "markowych" danych takich jak zakładki z Safari, alarmy, kontakty, dane dot. zdrowia, informacje logowania – hasła, konta z pęku kluczy, czy zdjęć i filmów zapisanych na chmurze iCloud. Takie dane i pliki trzeba przenosić ręcznie na telefon z Androidem, ale Apple do jesieni 2025 ma opracować specjalne rozwiązanie, które wypełni braki w możliwościach aplikacji Przejdź na Androida.

W dokumencie opisano jeszcze inne inicjatywy zaplanowane przez producenta z Cupertino w zakresie dostosowania się do zasad DMA. Do końca 2024 r. firma ma udostępnić możliwość odinstalowania domyślnej przeglądarki Safari z iPhone’ów. Jednocześnie zostanie udostępnione narzędzie, które ma ułatwić przełączanie się między przeglądarkami. Po instalacji iOS 17.4 uruchomienie aplikacji wyświetla inne dostępne przeglądarki, natomiast w przyszłości proces powinien być jeszcze łatwiejszy w obsłudze.

Więcej o zmianach, jakie Unia Europejska wymusiła na Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
iPhone 15 Pro 128GB 5G
RTV EURO AGD
iPhone 15 Pro 1TB
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA