REKLAMA

Fortnite nie wróci na iPhone’a? Apple podaje powód: bo tak

Producent iPhone’a nie chce mieć z Epic Games nic wspólnego. Firma zdecydowała się zerwać z twórcą technologii Unreal Engine i gry Fortnite jakiekolwiek relacje. Jeden z największych przebojów w historii gier wideo niezmiennie nie trafi na iPhone’y i iPady, nie pojawi się też Epic Games Store.

06.03.2024 19.01
Fortnite nie wróci na iPhone’a? Apple podaje powód: bo tak
REKLAMA

Epic Games to jedna z firm, która od lat lobbowała za otwarciem rynku oprogramowania na urządzenia mobilne Apple’a. Jest w tym dość konsekwentna: gra Fortnite do dziś nie jest dostępna na Apple App Store, choć wciąż jest hitem na platformy Android, Xbox, PlayStation i PC. Na iPhone’ach i iPadach nie jest oferowana i nie będzie, dopóki Epic Games nie będzie mógł jej oferować w ramach swojego Epic Games Store.

REKLAMA

Czytaj też:

Fortnite na iPhonie. Apple zamyka konto deweloperskie Epic Games.

Firma odniosła niedawno malutkie zwycięstwo. Zmieniło się bowiem europejskie prawo, które nakłada szczególne obowiązki i ograniczenia na podmiotach dominujących na danych rynkach. W myśl powyższego iPhone’y i iPady oferowane na ternie Unii Europejskiej muszą pozwalać użytkownikom na instalację oprogramowania z innych źródeł niż App Store.

Epic jednak z tych zmian nie skorzysta. Apple zdecydował się zerwać formalnie współpracę z firmą i zamknął jej konto deweloperskie. Jako powód Apple podaje brak wiarygodności ze strony Epic Games, wielokrotne łamanie przez Epic Games umowy z firmą Apple co czyni z Epic Games partnera biznesowego o niskiej wiarygodności. Apple twierdzi też, że zapewniło prezesowi Epica czas na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości przed zamknięciem konta i że nie otrzymał satysfakcjonujących wyjaśnień.

REKLAMA

Epic Games udokumentował całą, jak twierdzi, wymianę korespondencji z Apple’em na swoim blogu. Zapowiada interwencję u władz Unii Europejskiej, zamierza też wprowadzić Fortnite’a na iPhone’y przez jeden z alternatywnych względem App Store’a sklepów. Na dziś jednak żaden nie został jeszcze uruchomiony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA