REKLAMA

Samsung Galaxy Fold oficjalnie w Polsce. Smartfon trafi do sprzedaży 18 października

Samsung Galaxy Fold będzie dostępny również w Polsce. Poznaliśmy oficjalną datę premiery smartfona z elastycznym wyświetlaczem.

03.10.2019 09.20
samsung-galaxy-fold-cover
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na charakter tego produktu, nie było to do końca takie pewne, czy pojawi się on w naszym kraju. Nie byłby zresztą pierwszym smartfonem omijającym lokalną dystrybucję. Samsung stanął jednak na wysokości zadania. Ten wyjątkowy telefon, wyceniony na astronomiczne 2 tys. dol. pojawi się w naszym kraju jeszcze w tym miesiącu.

Samsung-Galaxy-Fold-3 class="wp-image-1013573"

Samsung Galaxy Fold w Polsce - premiera już 18 października.

Urządzenie, które kosztuje zgoła dwa razy tyle, co klasyczne topowe smartfony, jest naprawdę nietypowe. Zamontowano w nim elastyczny wyświetlacz oraz zawias, dzięki czemu można je składać i rozkładać. Ekran jest elastyczny i potrafi się dopasować do sytuacji.

Pytanie, czy to rewolucja, która na zawsze odmieni oblicze tych najbardziej osobistych komputerów, czy też sztuka dla sztuki, jest otwarte. Nie można jednak odmówić Samsungowi tego, że przynajmniej próbuje eksperymentować z formą. Nowe urządzenie to taki pokaz siły.

Warto przy tym jednak wspomnieć, że Galaxy Fold trafia do sprzedaży z opóźnieniem.

Smartfon pokazano szerszej publiczności w lutym, podczas targów MWC 2019 i pierwotnie miał do sprzedaży trafić już kilka miesięcy temu. W wyniku problemów z trwałością wyświetlacza, który dosłownie rozpadał się w rękach recenzentów, Samsung wrócił z Galaxy Fold na stół kreślarski.

Wygląda na to, że problemy udało się rozwiązać, a sklepowa premiera smartfona Galaxy Fold nastąpiła de facto na początku września w Korei. Pod koniec miesiąca urządzenie trafiło do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, gdzie klienci odbierają zamówienia osobiście - to prawdziwa ceremonia.

Samsung-Galaxy-Fold-Space-Silver-1 class="wp-image-1013579"

Polska jest jednym z kilku rynków, w którym Galaxy Fold zadebiutuje w następnej kolejności.

Oprócz naszego kraju na liście znalazły się też również Szwecja, Finlandia, Dania, Norwegia, Hiszpania i Szwajcaria. Galaxy Fold dostępny będzie też we Francji, Wielkiej Brytanii i w Niemczech.

Polscy klienci, którzy zdecydują się na zakup Galaxy Fold, „mogą skorzystać z pomocy ekspertów Samsung oraz całodobowego centrum pomocy technicznej”. Dostępna jest ona na stronie internetowej.

REKLAMA

Jedyne, na co jeszcze czekamy, to polska cena. Biorąc pod uwagę to, że na innych rynkach kosztuje 2 tys. dol., to w naszym kraju nie powinna przekroczyć bariery 10 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA