Prelegenci Futurist of The Year 2024. To oni wystąpią na kongresie naukowym w Warszawie

Patronat medialny

Futurist of The Year 2024, czyli trzydniowy kongres naukowy organizowany m.in. przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika rozpocznie się już 9 kwietnia. To wyjątkowa okazja do spotkania wielu wybitnych naukowców, futurologów i mówców z całego świata. Przedstawiamy nazwiska ogłoszonych prelegentów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

23.02.2024 12.51
Prelegenci Futurist of The Year 2024. To oni wystąpią na kongresie naukowym w Warszawie

Nazwiska prelegentów ogłaszane są stopniowo. Oto 7 głównych gości, którzy pojawią sie na kongresie Futursit of The Year 204. Podsumujmy zatem, kogo będziecie mieli okazję posłuchać podczas kwietniowego wydarzenia w Warszawie.

Prelegenci Futurist of The Year 2024

Gary A. Bolles

Gary A. Bolles

Jest autorem bestsellerowej książki „The Next Rules of Work” oraz ekspertem w dziedzinie przyszłości pracy i kształcenia. Pracuje jako badacz i wykładowca na Uniwersytecie Singularity, globalnej wirtualnej społeczności edukacyjnej, gdzie w ramach Instytucji Future of Work, współtworzy przyszłość pracy, kształcenia, innowacji i narzędzi do tworzenia możliwości pracy i nauki. Jest również współzałożycielem Next CoLabs, globalnej sieci ekspertów pomagających organizacjom wykorzystywać narzędzia sztucznej inteligencji.

Prowadzi wykłady na temat strategii cyfrowej i strategicznej transformacji systemu kształcenia, tworzenia instytucji edukacyjnych oraz transformacji edukacji w rozwijających się gospodarkach, konsultując się z organizacjami takim jak Novartis i SK Technologies. Jest wykładowcą, który przekłada swoje bogate doświadczenie na inspirujące wykłady i praktyczne porady dotyczące przyszłości pracy, edukacji i organizacji.  Jego wpływowe kursy na LinkedIn zdobyły uznanie ponad 1,4 miliona użytkowników.

Podczas drugiego dnia kongresu skupi się przede wszystkim na tematyce związanej z wizją przyszłości finansów i nauki.

Jonathan Brill

"Nie patrz, jak powstaje Twoja przyszłość – zaprojektuj ją". Jonathan Brill 

Futurolog, naukowiec, publicysta – według magazynu Forbes jest „najlepszym futurologiem na świecie” i wg. Harvard Business Review „wiodącym na świecie architektem transformacji”. Magazyn Inc. nazwał go „Legendą Doliny Krzemowej” za jego pracę globalnego futurologa w HP, wynalazcy technologii w AI, Metaverse oraz doradcy służb specjalnych USA. Jego wizjonerskie, ale pragmatyczne podejście do przyszłości opiera się na latach pracy jako futurologa kierującego strategiami długoterminowymi i planowaniem. Jest również pracownikiem naukowym w China New Growth Institute HBR oraz doradcą zarządzającym w Frost & Sullivan.

Magazyn Inc. nazwał Brilla „legendą Doliny Krzemowej”, ponieważ jego konsultacje w dziedzinie innowacji rozwinęły ponad 350 produktów i wygenerowały ponad 27 miliardów dolarów dochodu dla klientów, takich jak Samsung, Microsoft, Verizon, PepsiCo i rządu Stanów Zjednoczonych. Projekty te obejmowały technologie począwszy od sztucznej inteligencji, wyszukiwarek internetowych i metaverse, do atrakcji w parkach rozrywki oraz projektu pawilonu Stanów Zjednoczonych na Wystawie Światowej w 2015 roku (Expo Milano) oraz Gordity w Taco Bell. 

Wygłosi wykład podczas pierwszego dnia kongresu na temat technologii AI.

Nick Bostrom

 class="wp-image-4444073" width="621"
Nick Bostrom

Szwedzki filozof z wykształceniem w dziedzinie fizyki teoretycznej, neuroinformatyki, logiki i sztucznej inteligencji, a także filozofii. Jest najczęściej cytowanym profesjonalnym filozofem na świecie w grupie wiekowej do 50 roku życia. Jest profesorem na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie stoi na czele Instytutu Przyszłości Ludzkości jako jego założyciel i dyrektor. Jest autorem około 200 publikacji, w tym "Anthropic Bias" (2002), "Global Catastrophic Risks" (2008), "Human Enhancement" (2009) oraz bestsellera "New York Times" - "Superinteligencja: Ścieżki, Strategie, Zagrożenia" (2014), który przyczynił się do rozpoczęcia globalnej dyskusji na temat przyszłości AI.

Jego praca zapoczątkowała niektóre z idei, które kształtują obecne myślenie o przyszłości ludzkości (takie jak koncepcja ryzyka egzystencjalnego, argument symulacyjny, hipoteza wrażliwego świata, klątwa jednostronnego działania itp.), podczas gdy niektóre z jego ostatnich prac dotyczą moralnego statusu umysłów cyfrowych. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Dwa razy znalazł się na liście Top 100 Global Thinkers magazynu Foreign Policy oraz został włączony do listy World Thinkers magazynu Prospect, jako najmłodsza osoba w pierwszej piętnastce. Jako student podyplomowy próbował swoich sił w stand-upie na londyńskiej scenie.

Podczas trzeciego dnia kongresu poprowadzi wykład on-line i odpowie na pytania internautów.

Gerd Leonhard

Znany z głębokiego zrozumienia trendów technologicznych i zdolności do przewidywania przyszłości – zajmuje miejsce w czołówce najbardziej wpływowych wizjonerów świata. Gerd Leonhard jest uważany za "jednego z wiodących futurologów mediów na świecie".

Trzeciego dnia kongresu podzieli się swoją wizją przyszłości edukacji. Więcej na jego temat pisaliśmy tutaj:

Thomas Frey

Najlepiej oceniany wg. Google futurolog na świecie. Popularny mówca, założyciel DaVinci Institute, a także najczęściej nagradzany inżynier IBM (otrzymał ponad 270 nagród).

Na kongresie, trzeciego dnia, zaprezentuje temat: Innowacje w ocenach i programach edukacyjnych. Eksploracja nowych metod oceny i akredytacji w edukacji w kontekście zmian technologicznych. Więcej informacji znajdziecie w poniższym tekście:

Dr Michael L. Brodie

Naukowiec z ponad 45-letnim doświadczeniem badawczym w dziedzinie nauk o danych, bazach danych, sztucznej inteligencji i multidyscyplinarnego rozwiązywania problemów.

Podczas swojego wystąpienia przybliży słuchaczom wizję sztucznej inteligencji jako rozszerzających i zawężających się baz danych, aby lepiej zrozumieć i umożliwić odkrywanie wiedzy o zakresie, skali, złożoności i mocy wykraczającej poza naukę, czyli nasz wcześniej najpotężniejszy paradygmat odkrywania wiedzy.

Prof. Mark Coeckelbergh

Naukowiec, wybitny specjalista i ekspert w dziedzinie etyki sztucznej inteligencji, robotyki i technologii przyszłości.

Wystąpi podczas pierwszego dnia kongresu naukowego, wygłaszając wykład pt. „Czy przyszłość sztucznej inteligencji będzie demokratyczna?”.

W poniższym tekście przeczytacie więcej na temat przedstawionych prelegentów:

Pod tym linkiem znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące tego, jak można wziąć udział w kongresie naukowym Futurist of The Year 2024.

Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze