REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Nauka

To pierwszy taki projekt polskiej uczelni. Możesz być jego częścią. Oto co trzeba zrobić

Kongres Futurist Of The Year 2024 oraz projekt Dom Kopernika to dwie powiązane ze sobą inicjatywy przygotowane przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika. Skierowane są do przyszłych liderów, przedsiębiorców, ludzi z pasją, którzy chcą rozwijać swoje doświadczenia w zakresie nauki, nowoczesnej technologii, biznesu oraz edukacji.

15.01.2024
16:48
To pierwszy taki projekt polskiej uczelni. Możesz być jego częścią. Oto co trzeba zrobić
REKLAMA

Na konferencji prasowej, która odbyła się 15 stycznia 2024 r. w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie, przedstawiciele uczelni, a także Singularity University oraz Fundacji Edukacji i Nauki Kopernik (w tym m.in. Piotr Turek, Agnieszka Bochacka oraz Philipp Eichholzer), ogłosili uruchomienie dwóch interesujących inicjatyw – Kongres futurologiczny Futurist Of The Year 2024 oraz program edukacyjny Dom Kopernika. Będą one realizowane równolegle we współpracy z międzynarodowymi, najwybitniejszymi naukowcami oraz futurologami. Celem kongresu jest rozbudzenie dyskusji na temat przyszłości technologii (w tym sztucznej inteligencji), bankowości oraz edukacji. Dom Kopernika ma za zadanie przyciągnąć jak największe grono młodych, ambitnych ludzi – w tym tegorocznych maturzystów, studentów oraz absolwentów – którzy dzięki odpowiedniemu wsparciu będą mogli rozwijać swoje doświadczenia i pasje w obszarze nowoczesnej technologii. To również szansa na interakcję z międzynarodowymi ekspertami, którzy przybędą do Polski i będą współtworzyć Kongres, a także możliwość wzięcia udziału w warsztatach oraz wykładach.

REKLAMA

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika kształci międzynarodowo, interdyscyplinarnie, zachowując najwyższą jakość na pierwszym planie. Działając w duchu rewolucji kopernikańskiej stworzyliśmy projekt, który dołączy futurologię, sztuczną inteligencję i nowoczesną technologię do działań Uczelni. Liczymy, że obie inicjatywy spotkają się z pozytywnym odzewem przyszłych liderów, przedsiębiorców, ludzi z pasją i olbrzymią wyobraźnią, sięgającą dalej niż granice naszego kraju, wzorem Mikołaja Kopernika.

- podsumował dr Piotr Turek, Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.
Ogłoszenie kongresu Futurist Of The Year 2024 oraz projektu Dom Kopernika

Kongres Futurist Of The Year 2024

Wydarzenie z udziałem czołowych futurologów oraz naukowców z całego świata odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2024 r. Będzie to trzydniowy, międzynarodowy kongres naukowy gromadzący ekspertów z zakresu przyszłości, edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii, w tym sztucznej inteligencji. Na ten moment (tj. 15 stycznia) nie są ujawnione nazwiska głównych gości – zaczynając od dzisiaj, będą one pojawiały się co tydzień na stronie www.futuristoftheyear.com. Co istotne, udział w kongresie jest bezpłatny, jednak aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu, należy wysłać zgłoszenie w konkursie Dom Kopernika, poprzez stronę www.domkopernika.pl. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Kongresu, aby uzyskać kartę wstępu należy przygotować zgłoszenie zawierające artykuł spełniający następujące kryteria:

 • Tytuł: Mikołaj Kopernik – Futurist Of The Year;
 • Podtytuł: według uznania autora;
 • Objętość: minimum 5 stron formatu A4;
 • Czcionka: Arial 12 (lub równoważna);
 • Język: polski lub angielski;
 • Treść: uzasadnienie dla nominacji Mikołaja Kopernika do nagrody w jednej z następujących kategorii plebiscytu Kongresu: Astronomia, Gospodarka, Bankowość, Medycyna, Technologia, Prawo, Filozofia, Cyberbezpieczeństwo, Energetyka, Charytatywność;
 • Dodatkowo: uwzględnienie tematyki Kongresu Futurist of the Year 2024 w obszarach: technologii (w tym wykorzystania sztucznej inteligencji), ekonomii oraz edukacji.

Przyznanie wyróżnień w postaci kart wstępu na Kongres zostanie ogłoszone do 20.03.2024 r.

Konkurs Dom Kopernika skierowany jest do:

 • osób zainteresowanych pozyskaniem kart wstępu na Kongres Futurist Of The Year 2024,
 • osób nie zainteresowanych studiami na SGMK, które chcą pozyskać karty wstępu na Kongres Futurist Of The Year 2024 i wziąć udział w trzydniowych zajęciach i finałach Konkursu Dom Kopernika w Warszawie,
 • maturzystów w 2024 r. – przewidziano trzy miejsca na studiach 1-go stopnia w Szkole Wyższej Mikołaja Kopernika (SGMK) na kierunku prowadzonym w ramach Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania SGMK (pod warunkiem zdania przez Laureata Matury w 2024 roku),
 • studentów studiów 1-go stopnia – przewidziano trzy miejsca na studiach 2-go stopnia w Szkole Wyższej Mikołaja Kopernika (SGMK) na kierunku prowadzonym w ramach Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania SGMK,
 • absolwentów studiów 1-go lub 2-go stopnia – przewidziano trzy miejsca na studiach MBA (Bankowość i System Finansowy. Edycja II) w Szkole Wyższej Mikołaja Kopernika (SGMK).

Regulamin konkursu oraz szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj.

Ogłoszenie kongresu Futurist Of The Year 2024 oraz projektu Dom Kopernika
REKLAMA

Projekt Dom Kopernika

Założeniem tego projektu jest tworzenie przestrzeni dla nauki, badań i innowacji. Ma umożliwić młodzieży interakcję z międzynarodowymi naukowcami i ekspertami. Na ten moment program składa się z trzech odsłon: Konkurs (o którym była mowa wyżej), Start-up, który zostanie uruchomiony 19 lutego. Program ten skierowany jest do studentów, którzy chcą realizować swoje przedsięwzięcia, pomysły oraz pasje. Laureaci, którzy zostaną wybrani na podstawie wniosków, mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz organizacyjne ze strony Fundacji Edukacji i Nauki Kopernik (FENK). Z kolei, Inicjatywa Wydawnictwa ruszy 22 marca i będzie wspierała zespoły redakcyjne studentów (m.in. poprzez różnego rodzaju szkolenia czy pomoc w promocji), którzy będą chcieli wydawać własne pisma. Oba przedsięwzięcia są na razie zapowiedziane, a więcej szczegółów pojawi się wkrótce na stronie projektu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA