Polska uczelnia realizuje pierwszy taki kongres naukowy. Możesz dołączyć

Patronat medialny

W dniach  9-11 kwietnia w Warszawie odbędzie się trzydniowy naukowy kongres Futurist of the Year 2024 z udziałem międzynarodowych ekspertów z zakresu edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii. Znamy nazwiska kolejnych prelegentów, którzy wystąpią podczas tego wydarzenia.

16.02.2024 14.09
Polska uczelnia realizuje pierwszy taki kongres naukowy. Możesz dołączyć

Czym jest Futurist of The Year 2024? To trzydniowy kongres naukowy realizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika oraz partnerów, takich jak Singularity University i Akademia Jagiellońska. Celem projektu jest przede wszystkim stworzenie międzynarodowego i interdyscyplinarnego miejsca dyskusji o przyszłości technologii (w tym sztucznej inteligencji), ekonomii i edukacji. To wyjątkowa okazja, aby wziąć udział w licznych wykładach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach, prowadzonych przez wybitnych mówców i myślicieli.

Nazwiska prelegentów ogłaszane są do informacji publicznej stopniowo, a my staramy się o tym informować na bieżąco. Do tej pory poznaliśmy nazwiska takich osobistości, jak: Thomas Frey, Gerd Leonhard, Dr Michael L. Brodie oraz Prof. Mark Coeckelbergh. Do ich grona dołączają kolejni dwaj prelegenci - Jonathan Brill (futurolog nr 1 według Forbes) oraz Nick Bostrom (szwedzki filozof, jeden ze 100 czołowych myślicieli świata, o których więcej napiszemy już wkrótce.

Jak wziąć udział w kongresie Futurist of The Year 2024?

Kongres naukowy wspierany jest konkursami dla studentów oraz maturzystów i to właśnie wzięcie udziału w jednym z nich daje szansę na zdobycie bezpłatnej karty wstępu na to wydarzenie. Mowa o projekcie Dom Kopernika, który realizowany jest w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP przez Akademię Kopernikańską we współpracy z SGMK oraz innymi partnerami.

Jeżeli interesujesz się przyszłością, w tym sztuczną inteligencją, bankowością, edukacją, zdecydowanie musisz wysłać swoją pracę konkursową i otrzymać możliwość uczestniczenia w niesamowitym i niezapomnianym Futurist Of The Year. To tylko 5 stron A4 tekstu i dwa tygodnie na napisanie – do końca lutego. Kwietniowy Futurist Of The Year 2024 będzie zdecydowanie największym futurologicznym kongresem naukowym tego roku w Polsce. Zainteresowanie uczestnictwem ze strony czołowych naukowców i prelegentów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – będziemy ich przedstawiać w kolejnych tygodniach. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy budować to wydarzenie z wybitnymi osobami pracującymi z młodzieżą, m.in. w instytucjach typu Harvard czy Oxford, ale również, iż szereg z nich poprowadzi zajęcia z naszymi studentami, doktorantami i uczestnikami konkursu Dom Kopernika. Podczas kongresu ogłosimy naszą tegoroczną ofertę w zakresie studiów podyplomowych oraz studiów pierwszego i drugiego stopnia

– podsumował dr Piotr Turek, Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.
dr Piotr Turek, Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Aby mieć szansę zdobyć kartę wstępu, należy wysłać zgłoszenie poprzez stronę www.domkopernika.pl. Tam znajdują się szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz regulamin. Praca konkursowa pierwszego etapu konkursu Dom Kopernika powinna stanowić uzasadnienie dla nominacji Mikołaja Kopernika do nagrody w jednej z następujących kategorii plebiscytu odbywającego się pierwszego dnia kongresu Futurist of the Year 2024: Astronomia, Gospodarka, Bankowość, Medycyna, Technologia, Prawo, Filozofia, Cyberbezpieczeństwo, Energetyka, Charytatywność. Co istotne, przewidziano:

 • trzy miejsca na studiach pierwszego stopnia w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika (SGMK) na kierunku prowadzonym w ramach Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania SGMK (pod warunkiem zdania przez laureata matury w 2024 roku);
 • dla studentów studiów pierwszego stopnia przewidziano trzy miejsca na studiach drugiego stopnia w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika (SGMK) na kierunku prowadzonym w ramach Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania SGMK;
 • dla absolwentów studiów pierwszego lub drugiego stopnia przewidziano trzy miejsca na studiach MBA (Bankowość i System Finansowy. Edycja II) w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika (SGMK).

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie (I Etap) trwa do 29 lutego 2024 r. Wyniki pierwszego etapu konkursu, a w tym przyznanie wyróżnień w postaci kart wstępu, zostaną ogłoszone do 20 marca 2024 r.

Harmonogram konkursu Dom Kopernika:

 • Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie (I Etap): do 29 lutego 2024 r.
 • Ogłoszenie składu komisji konkursowej: 19 lutego 2024 r.
 • Ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu: do 20 marca 2024 r.
 • Przyznanie wyróżnień w postaci kart wstępu na kongres: do 20 marca 2024 r.
 • Kongres Futurist Of The Year 2024: 9-11 kwietnia 2024 r.
 • Szkolenia, warsztaty i przygotowania z finalistami: 9 kwietnia 2024 r.
 • Etap II konkursu: 10 kwietnia 2024 r.
 • Ogłoszenie laureatów: 11 kwietnia 2024 r. podczas ostatniego dnia kongresu
 • Futurist of the Year 2024.
 • Zakończenie konkursu: 11 kwietnia 2024 r.
Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze