Prelegenci Futurist of The Year 2024. Znamy kolejne nazwiska

Patronat medialny

Trzydniowy kongres Futurist of The Year 2024 to niecodzienna okazja, aby spotkać wyjątkowe osobistości, w tym wielu międzynarodowych ekspertów, wybitnych naukowców i wykładowców. Poznaliśmy właśnie kolejne nazwiska prelegentów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

14.02.2024 08.43
Prelegenci Futurist of The Year 2024. Znamy kolejne nazwiska

Futurist of the Year 2024 to międzynarodowy kongres naukowy, mający na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przyszłości technologii, w tym sztucznej inteligencji, bankowości i edukacji. Trzydniowe wydarzenie z udziałem czołowych futurologów, naukowców i innowatorów z całego świata odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia w Warszawie.

Inicjatywa, której organizatorami są m.in. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika, Singularity University oraz Fundacja Edukacji i Nauki Kopernik, łączy się z projektem Dom Kopernika, czyli projektem, który skierowany jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, studentów oraz absolwentów. Wzięcie udziału w kongresie jest bezpłatne, jednak aby uzyskać kartę wstępu na dane wydarzenie, należy należy wysłać zgłoszenie w konkursie Dom Kopernika. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w poniższym tekście.

Prelegenci Futurist of The Year 2024. Z tymi wybitnymi naukowcami możesz spotkać się osobiście

Podczas trzydniowego kongresu naukowego Futurist of The Year 2024 odbędzie się wiele interesujących przemówień, wykładów oraz paneli dyskusyjnych, gdzie zostanie poruszona m.in. tematyka z zakresu nowoczesnej technologii, przyszłości edukacji oraz bankowości. Poznaliśmy kolejnych zagranicznych gości, którzy wygłoszą swoje przemówienia i podzielą się swoją wiedzą w trakcie kongresu.

Dr Michael L. Brodie

Dr Michael L. Brodie

Jednym z prelegentów będzie Dr Michael L. Brodie - naukowiec z ponad 45-letnim doświadczeniem badawczym w dziedzinie nauk o danych, bazach danych, sztucznej inteligencji i multidyscyplinarnego rozwiązywania problemów. Od pięciu lat jego celem badawczym jest lepsze zrozumienie i zdefiniowanie naukę o danych jako obszar badań – jej filozoficznych aspektów i danych jako takich, a także paradygmatu rozwiązywania problemów w nauce o danych.

Związany z instytucjami naukowymi na całym świecie, w tym obecnie z DASlab, School of Engineering and Applied Sciences, czy Harvard University. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych na temat zaawansowanych technologii, wiele we współpracy z Michaelem Stonebrakerem (laureatem Turinga). Praktyczną wiedzę przemysłową zdobył na stanowisku głównego naukowca w Verizon, jednym z największych przedsiębiorstw na świecie. Był odpowiedzialny za powstające technologie - architektury, metodologie i strategie technologiczne. Działalność naukową, badawczą i akademicką w dziedzinie informatyki realizował w Kanadzie, USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Australii, czy Irlandii. Zasiadał w wielu krajowych i międzynarodowych doradczych gremiach naukowych oraz organizacjach badawczych, w tym w komitetach Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych i ponad 20 start-upach, w latach 2013-2019 przewodniczył Naukowemu Komitetowi Doradczemu Science Foundation Ireland Research Centre for Data Analytics.

Podczas pierwszego dnia naukowego Kongresu Futurist of The Year 2024 w Warszawie, Dr Michael Brodie przybliży słuchaczom wizję sztucznej inteligencji jako rozszerzających i zawężających się baz danych, aby lepiej zrozumieć i umożliwić odkrywanie wiedzy o zakresie, skali, złożoności i mocy wykraczającej poza naukę, czyli nasz wcześniej najpotężniejszy paradygmat odkrywania wiedzy.

Prof. Mark Coeckelbergh

prof. Mark Coeckelbergh

Kolejnym prelegentem, który weźmie udział w kongresie Futurist of The Year 2024, jest prof. Mark Coeckelbergh - naukowiec, wybitny specjalista i ekspert w dziedzinie etyki sztucznej inteligencji, robotyki i technologii przyszłości.

Jest profesorem zwyczajnym filozofii na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Wiedeńskiego, ERA Chair w Instytucie Filozofii, Czeskiej Akademii Nauk w Pradze oraz profesorem WASP-HS i Uniwersytecie w Uppsali. Wcześniej pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Filozofii i Technologii (SPT). Jest ekspertem wielu gremiów eksperckich i doradczych do spraw sztucznej inteligencji, robotyki, technologii oraz członkiem komitetu sterującego ETHICOMP. Zaangażowany w europejskie projekty badawcze w obszarze robotyki PERSEO, a także projektach DREAM, INBOTS, SATORI, The SIENNA Project.

Prowadzi badania w interdyscyplinarnych projektach badawczych z zakresu sztucznej inteligencji i robotyki, a także jest autorem 18 monografii naukowych i licznych artykułów. Jego najnowsze publikacje zostały przetłumaczone na wiele języków, na przykład: „AI Ethics, The Political Philosophy of AI” oraz „Why AI Undermines Democracy and What to Do About It”.

Wystąpi podczas pierwszego dnia kongresu naukowego, wygłaszając wykład pt. „Czy przyszłość sztucznej inteligencji będzie demokratyczna?”.

Już wcześniej poznaliśmy także nazwiska dwóch innych prelegentów Futurist of The Year 2024, o których więcej przeczytacie w poniższych materiałach:

Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze