1. Spider's Web
  2. Nauka

Ceniony futurolog i znany mówca zagości w Polsce. Masz szansę go spotkać

Patronat medialny

Już wkrótce, w dniach 9-11 kwietnia w Warszawie, odbędzie się trzydniowy międzynarodowy kongres Futurist of the Year 2024 z udziałem czołowych futurologów oraz naukowców z całego świata. Poznaliśmy właśnie nazwisko kolejnego gościa, który weźmie udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

05.02.2024
8:44
Thomas Frey

Wydarzenie organizowane przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika, Singularity University oraz Fundację Edukacji i Nauki Kopernik łączy się z projektem Dom Kopernika, który skierowany jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, studentów oraz absolwentów. Udział w kongresie będzie okazją do poznania wielu międzynarodowych ekspertów, wykładowców oraz naukowców.

Futurist Of The Year oraz Dom Kopernika to dwa powiązane ze sobą projekty, które od samego początku budowane są we współpracy z międzynarodowymi liderami, strategami, wizjonerami światowego formatu. W ciągu trzech dni do Polski przyjadą najwybitniejsi przedstawiciele świata edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii, a przede wszystkim najlepsi światowi futurologowie

- mówi Philipp Eichholzer, Dyrektor ds. Międzynarodowych i Rozwoju Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika oraz Prezes Fundacji Edukacji i Nauki Kopernika.

Thomas Frey prelegentem na kongresie Futurist Of The Year 2024 

W kongresie Futurist Of The Year 2024 weźmie udział wielu wybitnych przedstawicieli świata edukacji, bankowości oraz nowoczesnej technologii. Na ten moment poznaliśmy tylko dwa nazwiska prelegentów, którzy pojawią się na kongresie - organizatorzy stopniowo ogłaszają poszczególnych gości. Pierwszym z nich jest wybitny futurolog i mówca, Gerd Leonhard. Więcej przeczytasz o nim w poniższym tekście:

Drugi, ogłoszony prelegent to Thomas Frey - popularny mówca, założyciel DaVinci Institute, najczęściej nagradzany inżynier IBM (otrzymał ponad 270 nagród), a także najlepiej oceniany (wg Google) futurolog na świecie. Jest cenionym autorem, twórcą i osobowością "Future Like a Boss" (kursu z międzynarodowym uznaniem pełnym niezwykłych procesów i technik zrozumienia przyszłości). Jego główne przemówienia na tematy futurystyczne przyciągały uwagę zarówno urzędników wysokiego szczebla m.in. NASA, jak i kadry kierownicze firm z listy Fortune 500, w tym AT&T, Lucent Technologies, First Data, Boeing, Capital One, Bell Canada, Visa, Ford Motor Company i Qwest i wiele innych.  

W swoich wystąpieniach nieustannie przesuwa granice zrozumienia, tworząc fascynujące obrazy przyszłego świata. Jest autorem między innymi następujących przewidywań i stwierdzeń: 

  • Do 2030 roku największą firmą w Internecie będzie firma edukacyjna, o której jeszcze nie słyszeliśmy
  • Dalekowzroczność to najważniejsza umiejętność XXI wieku
  • Do 2030 roku ponad 10% wszystkich globalnych transakcji finansowych będzie przeprowadzanych za pośrednictwem Bitcoina lub kryptowalut podobnych do Bitcoina
  • Do 2030 r. zniknie ponad 2 miliardy miejsc pracy;  
  • Ingerencja w wybory sztuczną inteligencją: poruszanie się po ostrzu noża.

Thomas Frey zbudował ogromne grono obserwujących na całym świecie, opierając się na swojej zdolności do rozwijania trafnych wizji przyszłości i opisywania nadchodzących możliwości. Osobiście stworzył siedemnaście firm i wspierał rozwój setek innych, a rozumienie, które przekazuje swoim odbiorcom, jest rzadkim połączeniem myślenia opartego na realiach z jasno nakreśloną wizualizację świata, który nas czeka. Prognozowanie przyszłości ma niewielką wartość bez zrozumienia napędzających je sił, subtelnych niuansów, które mogą być wykorzystane, oraz implikacji zarówno dla osób bezpośrednio zaangażowanych w branży, jak i dla innych, dalej w technologicznym łańcuchu pokarmowym. 

Każdego roku jego przemówienia dotykają życia dziesiątek tysięcy ludzi dzięki jego unikalnemu stylowi prezentacji dostosowanych specjalnie do potrzeb każdej publiczności.

Jaką myśl przygotował dla warszawskiej publiczności? Temat wykładu brzmi: Thomas Frey: Innowacje w ocenach i programach edukacyjnych. Eksploracja nowych metod oceny i akredytacji w edukacji w kontekście zmian technologicznych.

Jak wziąć udział w kongresie Futurist Of The Year 2024?

Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak aby uzyskać kartę wstępu, należy wziąć udział i wysłać zgłoszenie w konkursie realizowanym w ramach projektu Dom Kopernika - szczegółowe informacje na ten temat oraz harmonogram konkursu znajdują się na stronie www.domkopernika.pl.

Patronat medialny
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu