1. Spider's Web
  2. Nauka

Wybitny futurolog przyjeżdża do Polski. Możesz się z nim spotkać

Patronat medialny

W dniach 9-11 kwietnia 2024 r., w ramach Kongresu naukowego Futurist of the Year 2024 i projektu Dom Kopernika, odbędzie się wydarzenie z udziałem czołowych innowatorów, naukowców i myślicieli z całego świata. Jednym z prelegentów będzie wybitny futurolog i mówca Gerd Leonhard.

30.01.2024
11:55
Gerd Leonhard

Znany z głębokiego zrozumienia trendów technologicznych i zdolności do przewidywania przyszłości – zajmuje miejsce w czołówce najbardziej wpływowych wizjonerów świata. Gerd Leonhard jest uważany za "jednego z wiodących futurologów mediów na świecie". Słynie z przenikliwego intelektu i zdolności do przewidywania trendów technologicznych, a na swoim koncie, od 2004 r., ma prawie 2000 wystąpień w ponad 60 krajach, którymi dotarł do ponad 2,5 miliona odbiorców. Już niedługo zawita także w Warszawie, na Kongresie naukowym Futurist of The Year 2024 w ramach projektu Dom Kopernika, gdzie podzieli się swoją wizją przyszłości edukacji.

Kongres Futurist Of The Year 2024

Futurist of The Year 2024 to międzynarodowy kongres naukowy, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 kwietnia. Celem wydarzenia jest zgromadzenie ekspertów z zakresu przyszłości, edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii, w tym sztucznej inteligencji, którzy podzielą się swoją wiedzą na te tematy i zainspirują przyszłych liderów do działania. Projekt organizowany jest przez Akademię Kopernikańską, Szkołę Główną Mikołaja Kopernika, Singularity University, Fundację Edukacji i Nauki Kopernik, Akademię Jagiellońską i innych partnerów. Skierowany jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, studentów oraz absolwentów. To wydarzenie o charakterze edukacyjnym, ukierunkowane na rozwijanie i inspirowanie przyszłych liderów, a także na promowanie odpowiedzialnych i etycznych podejść do wyzwań, jakie niesie przyszłość. Więcej informacji na temat samego projektu znajdziecie pod adresem: www.futuristoftheyear.com.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, jednak, aby uzyskać kartę wstępu, należy wysłać zgłoszenie w konkursie Dom Kopernika. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie www.domkopernika.pl.

Gerd Leonhard prelegentem na Kongresie Futurist Of The Year 2024

Osoby, którym uda się uzyskać kartę wstępu na wydarzenie, będą mogły wziąć udział w licznych spotkaniach oraz wykładach z międzynarodowymi ekspertami, w tym najwybitniejszymi naukowcami. Nazwiska głównych gości są stopniowo ogłaszane na stronie Kongresu. Na ten moment poznaliśmy pierwszego prelegenta, który wystąpi podczas trzeciego dnia Kongresu (11 kwietnia 2024 r.).

Gerd Leonhard zdobył międzynarodowe uznanie jako jeden z dziesięciu najwybitniejszych prelegentów w dziedzinie futurologii, a niedawno został uznany "numerem jeden" wśród prelegentów wirtualnych w czasach pandemii COVID-19. Został wymieniony przez magazyn Wired jako jedna ze stu najbardziej wpływowych osób w Europie i jest uważany za "jednego z wiodących futurologów mediów na świecie" przez The Wall Street Journal. Jego lista klientów obejmuje wiele rządów, organizacji pozarządowych oraz firm z listy Fortune 500, w tym SAP, Microsoft, Google, VISA, Accenture, Deloitte, Motorola, KPMG, Sony, UBS, Tetra Pak, Mastercard, BBC, Unilever, Lloyds Bank, WWF, Sony, The Guardian, PwC, Siemens, RTL, The Financial Times, Ogilvy, Omnicom, Audi i wiele innych.


Jego bogate doświadczenie i szerokie perspektywy uczyniły go jednym z najbardziej rozchwytywanych mówców na świecie, cieszącego się uznaniem za trafne prognozy dotyczące przyszłości technologii, gospodarki i społeczeństwa. W swoich wystąpieniach promuje zrównoważone wartości, podkreślając znaczenie przewidywania, gotowości na przyszłość, przywództwa i odporności w obliczu niepewności. Jego znane i prowokujące prelekcje – zarówno na żywo, jak i wirtualne – słyną z bezkompromisowego i inspirującego stylu, będąc jednocześnie pouczającymi, humorystycznymi, motywującymi i zawsze osobistymi.

Udział w Kongresie Futurist Of The Year 2024 to idealna szansa na spotkanie z wybitnymi osobistościami.

Patronat medialny
Najnowsze