REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin najlepszą serią ever. A trójka to już w ogóle

Growa trylogia CD Projekt RED, Wiedźmin, jest jedną z najlepszych w historii gier. No, jest w panteonie "tych" tytułów, które zasłużyły sobie na wieczną sławę, honory itd. Ale też pod względem sprzedanych gier jest świetnie. Tak dobrze, że można stawiać trójkę obok hitu Rockstar - i nie mowa tutaj o Bully.

30.05.2023
8:02
Wiedźmin 3
REKLAMA

Pierwszy Wiedźmin trafił na nasze komputery w 2007 roku i zdobył pozytywne recenzje, otwierając drogę dla kolejnej części, Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, który odniósł międzynarodowy sukces. Pamiętacie, jak Donald Tusk wręczył prezydentowi Stanów Zjednoczonych kolekcjonerską edycję gry CD Projekt RED?

A co do trzeciej części, wszyscy już o niej wiedzą - to niesamowita gra z genialnymi dodatkami, które nie są tylko drobnymi dodatkami do rozgrywki na piętnaście minut. W poniedziałek, 29 maja, poznaliśmy wyniki sprzedażowe całej serii. I, cóż, jest o czym mówić:

REKLAMA

Wiedźmin sprzedał się w ponad 75 milionach egzemplarzy.

CD Projekt poinformował, że cała seria gier Wiedźmin została sprzedana w liczbie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie.

To dowód niezwykłej siły tej franczyzy

- powiedział dyrektor finansowy CD Projekt, Piotr Nielubowicz

Ale sama sprzedaż trzeciej części jest ogromna! Myśleliście, że dwie pierwsze części osiągnęły dobre wyniki? Spójrzcie teraz na ostatnią część: ponad 50 milionów egzemplarzy.

Chciałbym się podzielić z wami informacją, która wypełnia nas ogromną dumą: Wiedźmina 3 zakupiło już ponad 50 milionów graczy

- przekazał Piotr Nielubowicz.

W międzyczasie na horyzoncie pojawiło się pierwsze duże rozszerzenie do gry Cyberpunk 2077 o nazwie Phantom Liberty, które zostanie zaprezentowane na Summer Game Fest: Play Days.

Przeczytaj także:

+50 milionów sprzedanych egzemplarzy umieszcza grę CDPR wysoko w rankingu.

REKLAMA

Jeśli mielibyśmy umieścić trzecią część Wiedźmina gdzieś, to znalazłaby się w czołówce dziesięciu najlepiej sprzedających się gier wszech czasów, obok takich tytułów jak pierwsze Pokémony i Red Dead Redemption 2, jednocześnie pokonując gry takie jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Możemy również oczekiwać, że sprzedaż gier z serii Wiedźmin znacznie wzrośnie w nadchodzących latach - nie ma wytchnienia dla Geralta. CD Projekt Red niedawno wydał zaktualizowaną wersję Wiedźmina 3 na nowe platformy w grudniu, a obecnie pracuje nad innymi grami osadzonymi w uniwersum Wiedźmina. Planowane jest również stworzenie od podstaw remake'u pierwszej części przy użyciu silnika Unreal Engine 5.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA