REKLAMA

Wyliczyli koszt produkcji okularów Apple'a. Kwota oszałamia, a cena końcowa zwali z nóg

Gogle do rozszerzonej rzeczywistości od Apple'a zobaczymy już niebawem. Właśnie pojawiły się informacje, ile kosztuje ich produkcja.

19.05.2023 07.49
Ile Apple będzie musiało wyłożyć na produkcje Reality Pro?
REKLAMA

Gogle AR od Apple'a, prawdopodobnie o nazwie Reality Pro prawdopodobnie zostaną pokazane na czerwcowej konferencji WWDC 2023, razem z nowym MacBookiem Air o przekątnej 15 cali i układem M2.

REKLAMA

Nowy produkt będzie kosztowny, gdyż cena, którą Apple musi zapłacić za produkcję jednego zestawu jest bardzo wysoka.

Jaki jest koszt produkcji gogli Apple Reality Pro?

W raporcie firmy Wellsenn XR poznaliśmy zestawienie kosztów materiałów potrzebnych do produkcji Apple Reality Pro.

Jeśli wszystkie komponenty zostały dobrze dobrane (co jest istotne), koszt produkcji jednego zestawu może wynieść około 1400 dolarów, a z uwzględnieniem wysyłki prawie 1600 dolarów. Według Wellsenn XR Reality Pro będzie wyposażony w układ M2, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci SSD, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.3.

Przeczytaj także:

Największy wydatek stanowią ekrany w technologii micro OLED, które kosztują od 280 do 320 dolarów. 14 kamer to około 160 dolarów, a złożenie wszystkiego do kupy wycenia się na 110-120 dolarów.

Jak to się ma do innych produktów?

Produkcja konkurencyjnego dla Apple'a zestawu słuchawkowego Meta Quest Pro kosztowała firmę około 750 dolarów, a początkowa cena sprzedaży wynosiła 1499 dolarów. Później spadła do 999 dolarów.

Warto również pamiętać, że produkcja iPhone'a 14 Pro Max kosztuje Apple około 500 dolarów, a cena sprzedaży na starcie wynosi 1099 dolarów - mimo to, im dłużej trwa produkcja danego urządzenia, tym niższy może być koszt produkcji.

Zapłacimy 3000 dolarów z okulary Apple'a? To możliwe.

Jeśli damy wiarę firmie Wellsenn XR, to cena końcowa, która pojawiła się w przeciekach, czyli 3000 dolarów, wydaje się być realistyczną prognozą.

Koszt produkcji nie oznacza oczywiście, że firma będzie sprzedawać gogle za tyle pieniędzy, ponieważ dochodzą do tego inne składniki ceny końcowej, a przecież Apple słynie również z wysokiej marży.

Warto również zauważyć, że 3000 dolarów nie przekłada się bezpośrednio na równowartość 12 500 złotych. Jeśli porównamy ceny produktów w amerykańskim i polskim sklepie Apple, to okazuje się, że trochę ponad 3000 dolarów (3099 dolarów) to około 18 599 złotych (MacBook Pro 14 z M2 Max i 32 GB/1 TB).

REKLAMA

Apple z pewnością nie zdecyduje się sprzedawać swojego urządzenie po kosztach. Sony postąpiło tak ze swoją konsolę PS5, chociaż zdecydowało się na podwyżkę cen w trzecim roku obecności na rynku.

Zdjęcie główne: Renders by Ian, Ian Zelbo

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA