REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Krytyczny błąd w Playstation. Masz 15 minut na zagranie w grę

Jeżeli posiadasz aktywną subskrypcję Playstation Plus na konsoli Playstation i gra przywitała cię powiadomieniem, że masz tylko 15 minut, to nie obawiaj się - problem wystąpił u tysięcy graczy na całym świecie.

19.05.2023
8:14
Krytyczny błąd w Playstation. Masz 15 minut na zagranie w grę
REKLAMA

Konsole Playstation i dedykowana im usługa Playstation Network są zwykle bezawaryjne. Ale gdy na horyzoncie pojawiają się problemy, to cała społeczność użytkowników sprzętu Sony staje w płomieniach. Przykładów nie trzeba szukać daleko - zeszłoroczne problemy z zakupem Playstation Plus czy wielka awaria usług internetowych z lipca 2021.

REKLAMA

Obecnie użytkownicy Playstation 5 - a konkretnie ci subskrybujący Playstation Plus - mierzą się z problemem. Otwarcie dowolnej gry z biblioteki Playstation Plus skutkuje ostrzeżeniem, że "Gra wygaśnie za 15 minut" i wyrzuceniem użytkownika do ekranu głównego konsoli.

"Gra wygaśnie za 15 minut". Nie tylko tobie, globalne problemy z Playstation

REKLAMA

Pierwsze informacje o problemach z grami w ramach płatnej subskrypcji pojawiły się w serwisie Reddit, na forach Neogaf i Resetera, a także na Twitterze. Po uruchomieniu jakiejkolwiek gry posiadanej w ramach subskrypcji Playstation Plus gracz otrzymuje powiadomienie o treści "Gra wygaśnie za 15 minut", a następnie powraca do ekranu głównego konsoli. Do gry można powrócić z poziomu ekranu głównego, ale po każdych 15 minutach cykl się powtarza.

Jak wynika z relacji użytkowników, którzy doświadczyli błędu, problemy dotyczą wszystkich gier dostępnych w ramach subskrypcji Playstation Plus na konsoli Playstation 5 we wszystkich regionach. Część z użytkowników informuje, że błąd został naprawiony, jednocześnie nadal spływają relacje o występowaniu błędu. Playstation nie podało oficjalnie dalszych informacji co do przyczyn i czasu naprawy usterki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA