REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wstrzymaj się z kupnem PS Plus. Sony robi remont, gracze z Polski i świata piszą o problemach z kodami

Już za dwa miesiące abonament PS Plus na konsolach PlayStation przejdzie gigantyczną metamorfozę. Gdy ta jest przygotowywana, gracze z Polski oraz świata donoszą o problemach z wydłużeniem aktualnej subskrypcji PS Plus z wykorzystaniem kart prepaid oraz kodów-zdrapek.

29.04.2022
16:29
Ograniczenie możliwości odsprzedaży gier
REKLAMA

Sony szykuje gigantyczną zmianę dla posiadaczy konsol PlayStation. Doskonale znany abonament PS Plus zostanie rozbity na trzy poziomy usługi - Essential, Extra oraz Premium - z różnymi benefitami. Japończycy przygotowują swoją sieciową infrastrukturę pod wielką metamorfozę, co prowadzi do nieoczekiwanych problemów i komplikacji dla części graczy.

REKLAMA
 class="wp-image-2151810"

Posiadacze konsol PlayStation z Polski i świata donoszą o problemach z przedłużeniem abonamentu PS Plus.

Zagraniczne redakcje takie jak IGN zwracają uwagę na wpisy internautów, którzy nie mogą wydłużyć posiadanego abonamentu PS Plus o kolejne miesiące i lata. Problem zdaje się dotyczyć tych graczy, którzy kupili karty przedłacone i kody-zdrapki, a także kody do aktywowania w PS Store od zewnętrznych sklepów online zajmujących się pośredniczeniem w handlu kluczami.

W Polsce o takich samych problemach wspominają użytkownicy agregatora promocji Łowcy Gier, dzielący się doświadczeniami w komentarzach. Internauta o nicku wojciechowsky wspomina, że chociaż posiada aktualny abonament PS Plus, kupił prepaid na cały następny rok, ale nie może go aktywować. Inni internauci z Polski zwracają uwagę na to, że kody i karty nie działają gdy chcemy przedłużyć już posiadaną subskrypcję. Jeśli jednak nie mamy aktywnego abonamentu, działają bez zarzutu.

 class="wp-image-2158386"
Źródło: Łowcy Gier

Jeśli nie musisz, najlepiej nie kupuj abonamentu PS Plus. Przynajmniej z zewnętrznych źródeł.

Jeśli posiadasz aktywną subskrypcję PS Plus, ale chcesz ją wydłużyć o dodatkowe miesiące albo lata, może pojawić się problem. Wygląda na to, że Sony blokuje możliwość wydłużania aktywnych abonamentów, zapewne na skutek nadchodzących zmian w programie PS Plus, które będą miały miejsce już w czerwcu. Jeśli do tego czasu twoja subskrypcja jest aktywna, zalecamy wstrzymać się z zakupem kodu albo zdrapki.

PS Plusa nie warto kupować na zapas, ponieważ aktualna cena abonamentu jest dokładnie taka sama, jak stawka którą od czerwca zapłacimy za PS Plus Essential - najniższy próg programu, z dokładnie takimi samymi benefitami, jakie są aktualnie oferowane przez Sony. Nie będziemy stratni nawet złotówki (w stosunku do oficjalnych cen Japończyków) i zachowamy dostęp do wszystkich abonamentowych usług.

Co jednak w przypadku, gdy twój PS Plus się skończył, a potrzebujesz abonamentu? Wszystko wskazuje na to, że tacy użytkownicy bez żadnych problemów mogą aktywować kody, zdrapki i karty przedpłacone. Problem wydaje się dotyczyć wyłącznie tych posiadaczy konsol PlayStation, którzy wydłużają aktywny abonament. Jeśli twoja subskrypcja wygasła, nie powinieneś mieć żadnych problemów z jej reaktywacją.

Dlaczego Sony zdecydowało się na taki ruch?

Najprawdopodobniejszy scenariusz zakłada, że japońska korporacja nie chce dopuścić do sytuacji, w której gracze będą gromadzić niedostępny w Polsce abonament PS Now. Ten zostanie bowiem przekształcony w PS Plus Premium - najwyższy poziom usługi. PS Now kosztuje 10 dolarów miesięcznie, z kolei PS Plus Premium 18 dolarów miesięcznie. Dlatego Sony nie chce, by gracze wykupili wiele miesięcy abonamentu PS Now, który później "zyska na wartości", zamieniając się w PS Plus Premium.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że takie zachowanie Sony silnie kontrastuje z filozofią konkurencyjnego Microsoftu. twórcy Xboksa w 2019 roku pozwalali graczom zamienić 3 lata abonamentu Xbox Live Gold na znacznie droższy Xbox Game Pass Ultimate za… dolara.

Więcej o nadchodzących zmianach w PS Plus przeczytacie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA