REKLAMA

PDF do Word - jak przekonwertować? Dwa proste sposoby

Konwertowanie plików z jednego formatu to nierzadko czynności przyprawiająca o ból głowy - i to w założeniu, że wiesz, jak do tego podejść. Jednym z wyjątków od tej reguły jest konwersja z PDF do Worda. Adobe i Microsoft uczyniły ją bajecznie prostą, zarówno dla użytkowników komputerów, jak i telefonów.

22.04.2023 03.30
PDF do Word - jak przekonwertować? Dwa proste sposoby
REKLAMA

PDF to najpopularniejszy format elektronicznych dokumentów. To w PDFie znajdziemy różne pliki do druku, formularze, dokumenty, książki, publikacje naukowe, faktury czy treści prasowe. Przykłady można wymieniać bez końca, bo PDF znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie 20 czy 30 lat temu użylibyśmy papieru jako nośnika informacji.

REKLAMA

Jednak niekiedy zdarza się, że w celu edycji dokumentu czy po prostu łatwiejszego operowania nim, dokument musi zostać przekonwertowany z formatu PDF do Worda - a konkretniej do formatu .docx. Jak to zrobić? Przedstawiamy dwa proste sposoby na przekonwertowanie PDF do Worda.

Zobacz też:

PDF do Word: otwórz plik w Microsoft Word

To może być dla niektórych z lekka zaskakujące, ale pomimo rozwoju formatów przez kompletnie dwie różne firmy - PDF to twór Adobe, a DOCX Microsoftu, to Word wspiera nie tylko otwieranie plików PDF. Program może je też po prostu przekonwertować.

Jeżeli posiadasz aktywną subskrypcję Microsoft 365, wystarczy, że otworzysz program Word (lub jego przeglądarkowy odpowiednik - Word Online), a następnie z listy plików wybierzesz plik PDF. Program wyświetli informację, że ze względu na optymalizację pliku, w wersji .docx może on nie wyglądać tak samo jak plik w formacie .pdf. Po jej zatwierdzeniu plik PDF zostanie wyświetlony w Wordzie.

Następnie wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl + S, aby włączyć opcje zapisywania pliku, z których można wybrać format Worda - w tym także starszy .doc.

PDF do Word: konwerter Adobe w przeglądarce

Wpisując w wyszukiwarkę frazę "konwerter PDF do docx" znajdziemy dziesiątki stron oferujących tę samą funkcjonalność. Jednak poziom zabezpieczeń oraz zaufanie co do nich może budzić wątpliwości. O ile konwersja artykułu, by poprawić literówkę nie powinna doprowadzić do niczego złego, o tyle można poddać w wątpliwość bezpieczeństwo danych zawartych w niektórych dokumentach, które potencjalnie chciałbyś przekonwertować na PDF.

Dobry, darmowy konwerter oferuje np. firma Adobe, stojąca za stworzeniem formatu PDF. Wystarczy wejść na stronę pod adresem adobe.com/acrobat/online/pdf-to-word.html i załadować plik, a strona zrobi za ciebie resztę.

REKLAMA

Po konwersji, której czas trwania zależy od rozmiaru PDFa, plik będzie dostępny do pobrania. Konwersja nie wymaga aktywnej subskrypcji usług Adobe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA