REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Always On Display w iPhonie wreszcie działa jak należy. Nie można było tak od razu?

Już w tym tygodniu Apple udostępni swoim klientom nowe wersje systemów operacyjnych. iOS 16.2 wprowadza wiele nowości i naprawia Always On Display w iPhone’ach 14 Pro. Sprawdzamy nowe opcje konfiguracji ekranu blokady.

11.12.2022
19:05
always-on-display-iphone-14-pro-max-tapeta-konfiguracja
REKLAMA

Nowe wersje systemów operacyjnych Apple’a takich jak iOS, iPadOS, watchOS, macOS i tvOS powinny trafić na urządzenia konsumentów już za kilka dni. Firma z Cupertino udostępniła już do pobrania ich gotowe wersje wszystkim chętnym. Jedną z najważniejszych nowości w iOS 16.2 na tegorocznych iPhone’ach 14 Pro jest usprawnione działanie funkcji Always On Display.

REKLAMA

Czytaj też:

iPhone 14 Pro i Always On Display - nowe opcje konfiguracji

Po wielu latach oczekiwania Apple wdrożył w swoim systemie operacyjnym Always On Display. Dostępna jest ona jedynie na najnowszych i najdroższych iPhone’ach 14 Pro i iPhone’ach 14 Pro Max. Wielu użytkowników było jednak rozczarowanych tym, w jaki sposób producent zaimplementował tę funkcję, gdyż nie zapewniała ona żadnych możliwości personalizacji - aż do teraz.

iphone 14 pro max always on display konfiguracja class="wp-image-3055725"
Zawsze włączony ekran w iPhone'ach 14 Pro i 14 Pro Max po aktualizacji do iOS 16.2

Po aktualizacji systemu operacyjnego w iPhone’ach 14 Pro iPhone’ach 14 Pro Max do iOS 16.2 tryb Always On Display można ustawić tak, jak na wielu smartfonach z Androidem (na czarnym tle wyświetlane są jedynie data i godzina). W menu Ustawienia | Ekran i jasność | Zawsze włączony pojawiły się dwa dodatkowe przełączniki poza opcją włączenia i wyłączenia tej funkcji. Są nimi:

  • Pokazuj tapetę w trybie Zawsze włączony;
  • Pokazuj powiadomienia w trybie Zawsze włączony.

To świetne wieści, bo domyślnie w iPhone’ach 14 Pro i iPhone’ach 14 Pro Max tryb Always On Display zawsze wyświetlał nieco przyciemnioną tapetę na ekranie blokady. Wiele osób tego jednak ani nie chce, ani nie potrzebuje, bo wystarczy im czarne tło z datą i godziną, a ci konsumenci po aktualizacji do iOS 16.2 będą mogli wreszcie skonfigurować tę funkcję pod siebie.

Tak jak zdaję sobie sprawę, że na tę nowość czekała masa osób, tak mnie znacznie bardziej cieszy mnie ta druga z nowych opcji. Dzięki niej w nowych telefonach Apple’a tryb Always On Display może wreszcie nie wyświetlać powiadomień, które bywały niezwykle rozpraszające. Sam pozbyłem się ich od razu po wgraniu iOS 16.2 w wersji Release Candidate.

To raczej nie przypadek, że opcja konfiguracji Always On Display z iPhone’ów 14 Pro pojawiła się dopiero w iOS 16.2.

Jestem przekonany, że Apple mógł wdrożyć opcje konfiguracji trybu Always On Display już w iOS 16 na premierę iPhone’ów 14 Pro i iPhone’ów 14 Pro Max. Umówmy się, to nie jest nauka rakietowa. Brak opcji personalizacji był zapewne świadomą decyzją firmy. Dzięki temu nabywcy nowych urządzeń, jeśli zdecydowali się na Zawsze włączony ekran, tygodniami przyzwyczajali się do tej tapety.

REKLAMA
iPhone 14 Pro Max - pierwsze wrażenia i opinie nt. Always On Display

Sam, gdybym tylko miał możliwość wyłączenia tapety w trybie Always On Display po pierwszym uruchomienia swojego iPhone’a 14 Pro Max, zapewne bym to zrobił i używał do dziś czarnego tła z datą i godziną. Teraz, po kwartale korzystania z niej, jestem do niej na tyle przyzwyczajony, że rezygnować z niej nie zamierzam. Jeśli tak było, to można to uznać za naprawdę cwany ruch ze strony Apple’a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA