REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Rok 2022 w wyszukiwarce Google. Czego najchętniej szukali Polacy?

Ile kolan ma pies? Kiedy usuną TikToka? Jak zrobić koktajl Mołotowa? Gdzie jest Kerfuś? Na te i inne pytania Polacy szukali odpowiedzi w minionym roku. Google Polska przygotowało zestawienie podsumowujące najczęściej wyszukiwane frazy i zapytania w polskiej wersji wyszukiwarki.

07.12.2022
9:00
Rok 2022 w wyszukiwarce Google. Czego najchętniej szukali Polacy?
REKLAMA

Dzisiaj Google oficjalnie zaprezentowało coroczne zestawienie najczęściej wyszukiwanych fraz i zapytań w największej wyszukiwarce świata. W wielu z nich odnajdziemy lustrzane odbicie wielu wydarzeń i trendów bieżącego roku, ale i całkowicie niezwiązane, nierzadko zaskakujące zapytania.

REKLAMA

Wśród dziesięciu najbardziej trendujących zapytań - najczęściej wyszukiwanych tematów w tym roku. Aż pięć związanych było z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą.

Z kolei najbardziej wyszukiwaną grą było Wordle. Na drugim miejscu było League of Legends, będące inspiracją dla zeszłorocznego serialowego hitu - Arcane. Trzecią pozycje zajmuje koreańskie MMO z 2019 roku - Lost Ark, które zyskało na popularności po wydaniu w Ameryce Północnej, Południowej i Europie przez Amazon Games.

Ile...? Co to...? Kiedy...? Jak...? Czyli czego szukali Polacy w Google w 2022 roku

Oprócz wyszukiwania poszczególnych tematów Polacy kierowali się do wyszukiwarki z ważnymi pytaniami, próbując poszerzyć swą wiedzę na temat aktualnych wydarzeń czy prostych zagadnień z życia wziętych. "Ile kosztuje rubel?", "Co to jest swift?", "Ile cali ma stopa" czy "Jak suszyć grzyby w piekarniku?" - to tylko jedne z najpopularniejszych zapytań.

Pośród wielu uzasadnionych pytań znajdowały się również mniej spodziewane, takie jak "Ile kolan ma pies" czy "Gdzie pasikonik ma narząd słuchu".

W 2022 roku pytaliśmy Google o zmiany w polskim ładzie, ceny surowców energetycznych i iPhone 14. Chcieliśmy dowiedzieć się gdzie jest Wilno, Turyn, Katar i... Kerfuś. Interesowała nas królowa brytyjska Elżbieta II, Thermomix oraz zmiany poziomu morza.

REKLAMA

I wreszcie na sam koniec: memy. Szukaliśmy przede wszystkim memów nawiązujących do aktualnej sytuacji geopolitycznej, ale i obecnej polityki w Polsce. Nie zabrakło także memów dotyczących Kerfusia, Katarzyny Cichopek oraz chrustu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA