REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zamiast zachęcić to odstrasza. Snapchat oficjalnie na komputerze i laptopie

Po latach oczekiwania jeden z najpopularniejszych komunikatorów świata nareszcie pojawił się na stacjonarnych urządzeniach, uruchamiany w oknie przeglądarki. Snap Inc. robi jednak wszystko, co tylko możliwe, żeby odstraszyć nas od tego rozwiązania.

20.07.2022
5:55
Snapchat PC
REKLAMA

Z bazą ponad 330 milionów aktywnych użytkowników, Snapchat pozostaje jednym z najpopularniejszych komunikatorów na planecie Ziemia. Jednak w przeciwieństwie do Messengera czy WhatsAppa, Snapchat jest dostępny wyłącznie jako aplikacja mobilna, dla telefonów z systemami Android oraz iOS. Użytkownicy od lat proszą, aby to zmienić. W końcu się doczekali, lecz Snap Inc. robi co może, by z nowego rozwiązania dla przeglądarki korzystali tylko nieliczni.

REKLAMA

Właśnie zapowiedziany Snapchat for Web działa już teraz, ale tylko dla abonentów premium i tylko na Chrome.

Na ten moment z usługi Snapchat for Web mogą korzystać wyłącznie posiadacze subskrypcji Snapchat+, do tego na wybranych rynkach krajowych: W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Nowej Zelandii. Jeśli jednak bardzo zależy nam na Snapchacie na PC, opłacamy abonament oraz podszywamy się pod internautę z innego kraju przy pomocy VPN, na tym wymagania Snap Inc. się nie kończą.

Snapchat for Web wymaga do działania przeglądarki Chrome w najnowszej publicznej wersji. Webowy Snapchat powinien działać na systemach Windows, MacOS oraz Chrome OS, o ile korzystamy z oficjalnej przeglądarki Google. Wchodząc pod adres web.snapchat.com logujemy się przy pomocy nazwy użytkownika oraz hasła i gotowe. Snapchat na komputerze powinien już działać.

 class="wp-image-2267076"
Snapchat for Web w przeglądarce Chrome

Twórcy Snapchat for Web zwracają uwagę, że rozwiązanie nie posiada wszystkich funkcji znanych z aplikacji mobilnej. Brakuje m.in. soczewek, czyli filtrów przekształcających obraz rejestrowany przez obiektyw aparatu. Desktopowe rozwiązanie korzysta za to z dobrodziejstw większego i szerszego ekranu, dopasowując interfejs przeglądarkowej aplikacji do większego obszaru roboczego. Przy pomocy Snapchat for Web można również prowadzić wideo-rozmowy z aż 16 użytkownikami jednocześnie.

Snapchat na PC? Najłatwiejszym rozwiązaniem wciąż pozostaje emulator.

REKLAMA

Ograniczenia regionalne, konieczność posiadania dodatkowego abonamentu, wymóg korzystania z konkretnej przeglądarki - te przeszkody sprawiają, że użytkownicy w Polsce nieprędko skorzystają z oficjalnego Snapchat for Web. Na szczęście istnieją alternatywy pozwalające tu i teraz na korzystanie ze Snapchata na swoim komputerze.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest instalacja sprawdzonego emulatora środowiska Androida. Takich rozwiązań jest wiele, ale jedno z najbardziej popularnych oraz sprawdzonych to Bluestacks. Po instalacji Bluestacks otwieramy Google Play z poziomu tego programu, pobieramy Snapchat, zatwierdzamy reset całego środowiska, a następnie logujemy się do aplikacji przy użyciu naszych danych. Rozwiązanie nie jest idealne, ale wystarczy, jeśli nie mamy dostępu do telefonu, a koniecznie musimy skorzystać z komunikatora.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA