REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najfajniejsza gra z Playstation trafia na PC. Znamy wymagania sprzętowe Spider-Mana i datę premiery

Sony ogłosiło właśnie oficjalnie datę premiery jednej z najlepszych gier z PS4 w wersji na komputery osobiste. Marvel's Spider-Man trafi na PC już za niecały miesiąc. Dzięki temu posiadacze blaszaków będą mogli wreszcie pobujać się na pajęczynach nad malowniczym Nowym Jorkiem i to w oprawie, o jakiej posiadacze PlayStation 5 mogą pomarzyć. Poznaliśmy datę premiery i wymagania sprzętowe.

20.07.2022
21:17
marvels-spider-man-remastered-pc-wymagania-sprzetowe 0
REKLAMA

Z perspektywy czasu nie mam żadnych wątpliwości, że Marvel's Spider-Man jest moja ulubioną grą z poprzedniej generacji konsol do gier. Produkcja o przygodach Petera Parkera i jego pajęczego alter-ego zachwycała (i nadal zachwyca!) zarówno pod względem oprawy graficznej i mechaniki rozgrywki, jak i prowadzenia przez jej scenarzystów fabuły. Przez lata, wraz ze swoją kontynuacją w postaci Marvel's Spider-Man: Miles Morales była też swoistą wizytówką marki PlayStation. To się jednak zmienia.

REKLAMA

Czytaj też:

Spider-Man na PC - data premiery

Chociaż w 2018 r. gra Marvel's Spider-Man debiutowała jako tzw. exclusive na konsolach PlayStation 4 (by ledwie dwa lata później wylądować na PS5 w wersji Remastered), Sony uznało, że produkcja utraci ten status. Stanie się to już 12 sierpnia 2022 r. Tego dnia dzięki pomocy programistów z Nixxes Software produkcja o Człowieku-Pająku z komiksów Marvela trafi na platformy Steam i Epic Games Store (wraz z obsługą osiągnięć i synchronizacji save'ów z chmurą).

Zwiastun portu Spider-Man Remastered na PC

Gracze, którzy zagrają w Marvel's Spider-Man Remastered na pecetach, będą mogli włączyć Ray Tracing, jeśli tylko pozwolą im na to ich karty graficzne. Oprócz tego produkcja będzie obsługiwać technologie Nvidia DLSS, Nvidia DLAA. Nie zabraknie też opcji zmiany rozdzielczości na ultrapanoramiczną, co ucieszy posiadaczy monitorów o proporcjach 21:9 lub 32:9. Do tego dojdzie obsługa do 3 monitorów naraz.

Spider-Man na PC będzie mógł zostać uruchomiony w trybach Windowed, Full Screen lub Exclusive Full Screen. Do tego dojdzie opcja zmiany parametrów takich jak SSAO, filtrowania tekstur, jakości cieni, poziomu szczegołówości i nie tylko. Do grania wystarczy przy tym mysz i klawiatura, ale i tak warto zaopatrzyć się w kontroler Dual Sense, bo produkcja będzie wykorzystywać jego zaawansowane silniczki wibracyjne i adaptacyjne spusty.

Marvel's Spider-Man Remastered - wymagania sprzętowe.

Sony podzieliło się na swoim blogu wymaganiami sprzętowymi gry Spider-Man. Firma przygotowała tabelę, a w pierwszej kolumnie widać, jakie podzespoły należy mieć, by uruchomić grę z niskimi detalami, czyli w 720p i 30 FPS-ach. W kolejnych kolumnach wyszczególniono podzespoły potrzebny do gry w ustawieniach Rekomendowanych, czyli Średnich (1080p i 60 FPS) oraz Bardzo wysokich (4K i 60 FPS). Do tego dochodzą dwa tryby Ray Tracingu.

marvels-spider-man-remastered-pc-wymagania-sprzetowe 0 class="wp-image-2269629"
Jaki trzeba mieć komputer do Spider-Mana?
  • Spider-Man na PC i tryb Minimum/Bardzo Niski (720p @ 30 FPS) - Nvidia GeForce GTX 950 lub odpowiednik AMD + Intel Core i3-4160 lub odpowiednik AMD + 8 GB RAM + 75 GB SSD
  • Spider-Man na PC i tryb Rekomendowany/Średni (1080p @ 60 FPS) - Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX 580 + Intel Core i5-4670 lub AMD Ryzen 5 1600 + 16 GB RAM + 75 GB SSD
  • Spider-Man na PC i tryb Bardzo Wysoki (4K @ 60 FPS) - Nvidia GeForce RTX 3070 lub AMD Radeon RX 6800 XT + Intel Core i5-11400 lub AMD Ryzen 5 3600 + 16 GB RAM + 75 GB SSD
  • Spider-Man na PC i tryb Amazing Ray Tracing (1440p @ 60 FPS lub 4K @ 30 FPS) - Nvidia GeForce RTX 3070 lub AMD Radeon RX 6900 XT + Intel Core i5-11600K lub AMD Ryzen 7 3700X + 16 GB RAM + 75 GB SSD
  • Spider-Man na PC i tryb Ultimate Ray Tracing (4K @ 60 FPS) - Nvidia GeForce RTX 3080 lub AMD Radeon RX 6950 XT + Intel Core i7-12700 lub AMD Ryzen 9 5900X + 32 GB RAM + 75 GB SSD

Nie tylko Spider-Man - jakie jeszcze gry Sony trafiły na pecety?

REKLAMA

Premiera gry Marvel's Spider-Man w wersji na komputery osobiste nie jest na tym etapie żadnym zaskoczeniem. Sony już od kilku lat wydaje na blaszakach swoje nieco przykurzone produkcje, które debiutowały jako gry na wyłączność na konsole z rodziny PlayStation. Wśród nich znalazły się między innymi Days Gone, Horizon Zero Dawn i God of War.

Podobny los spotkał produkcje niezwiązanych bezpośrednio z Sony deweloperów, w tym np. Quantic Dream, które przeniosło na pecety takie gry jak Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls i Heavy Rain. Na komputerach osobistych pojawiły się też inne byłe exclusive'y Sony, czyli Death Stranding od Hideo Kojimy, Final Fantasy 7 Remake Intergrade, Persona 4 Golden, Journey, Nioh i Nioh 2.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA