REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Spider-Man już dostępny w Marvel's Avengers, ale tylko na PS4 i PS5. Dostał też kilka misji

Spider-Man trafił właśnie do Marvel's Avengers. Kolejna inkarnacja człowieka-pająka stała się grywalną postacią na konsolach PlayStation jeszcze przed premierą kolejnego filmu o przygodach Petera Parkera i dostała swoje własne misje.

30.11.2021
19:29
spider-man ps4 ps5 marvels avengers dlc darmowe 0
REKLAMA

Może i posiadacze konsol Microsoftu dostali Marvel's Avengers bez dodatkowych opłat w ramach Xbox Game Pass, ale to użytkownicy PlayStation mogą zagrać Spider-Manem. Crystal Dynamics udostępniło właśnie dodatek z człowiekiem-pająkiem. To już czwarte duże DLC z nową grywalną postacią, a Peter Parker pojawia się zaraz po dwóch Hawkeye'ach i Czarnej Panterze, na chwilę przed premierą filmu Spider-Man: No Way Home.

REKLAMA
 class="wp-image-1955030"
Spider-Man pojawił się w menu Marvel's Avengers po lewej stronie

Spider-Man trafił do Marvel's Avengers 30 listopada 2021 r.

Tak jak w kinach Avengersi królują, tak Marvel's Avengers od Square Enix nie podbiło serc fanów gier wideo. Nowa produkcja nastawiona na sieciową kooperację została chłodno przyjęta przez rynek, a wydawca obarcza za to winą (nie do końca słusznie) studio Crystal Dynamics. Rzuceni pod przysłowiowy autobus deweloperzy nie zrezygnowali jednak ze zrealizowania swoich obietnic, a jedną z nich było właśnie dodanie Spider-Mana do ich gry przed końcem 2021 r.

DLC zostało udostępnione za darmo - podobnie jak wszystkie poprzednie - zgodnie z planem, czyli 30 listopada 2021 r. w ramach Marvel's Avengers Patch 2.2. Razem z grywalną postacią Spider-Mana pojawiły się nowe misje w ramach kampanii Spider-Man: With Great Power oraz linie dialogowe nagrane specjalnie dla tej postaci. Mimo to nie wszyscy gracze są z tego faktu zadowoleni, gdyż na mocy umowy Square Enix i Sony jedyną platformą, na której pojawił się dodatek, jest PlayStation.

 class="wp-image-1955033"
Nowy bohater, nowe misje - Spider-Man w Marvel's Avengers

Posiadaczom konsol z rodziny Xbox na osłodę pozostaje to, że mogą zagrać w Marvel's Avengers bez dodatkowych opłat - jeśli tylko opłacają abonament Xbox Game Pass. Wszyscy gracze, niezależnie od platformy, mogą liczyć też na inne usprawnienia, które przynosi Patch 2.2, w tym nowy Klaw Raid dla maksymalnie czterech graczy i możliwość podniesienia poziomu swoich postaci ze 150 do 175. Oprócz tego zmienił się sposób zdobywania rzadkich skórek.

Spider-Man na PS4/PS5 z nowymi misjami

Co ciekawe, posiadacze konsol Sony dostali coś więcej niż tylko nowego grywalnego bohatera. Chociaż jeszcze przed premierą aktualizacji Crystal Dynamics wyjaśniało, że nie szykuje dla niego podobnego DLC jak w przypadku Hawkeye'ów i Czarnej Pantery, bo wolą skupić się na treściach, którymi będą mogli cieszyć się wszyscy gracze, to fani Spider-Mana i posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 nie zostali całkowicie na lodzie.

 class="wp-image-1955036"
Intro dodatku Spider-Man: With Great Power utrzymane jest w komiksowym stylu

Po uruchomieniu gry Spider-Mana widać od razu w menu - został umieszczony pod sufitem, aby nie trzeba było ruszać pozostałych bohaterów. W trybie Inicjatywa Avengers gracz dostaje z kolei powiadomienie, aby udać się na Helicarriera. Po dotarciu do Chimery inną postacią można znaleźć pajęczynę na jednej z szyb w centrum dowodzenia, która uruchamia utrzymaną w komiksowym i zabawnym tonie sekwencję wprowadzającą nową postać do Marvel's Avengers.

Dodatek zapowiada się całkiem smacznie, począwszy od luźniejszych niż w podstawowej wersji gry dialogów - dowiadujemy się z nich m.in. tego, że nie wszyscy bohaterowie kojarzą alter ego Petera Parkera. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł przejść nowy zestaw misji oraz odblokować pliki dźwiękowe wyjaśniające, o co chodzi w nowej misji Spider-Mana. W sklepie znalazł się też oczywiście od razu cały zestaw skórek dla tej postaci (naturalnie dodatkowo płatnych).

Inne gry wideo z superbohaterami Marvela

REKLAMA

Marvel's Avengers to nie jedyna gra o superbohaterach wydana w ostatnim czasie. Na konsole tej i poprzedniej generacji oraz pecety 26 października trafiło przygodowe Marvel's Guardians of the Galaxy. Sam nie byłem tą grą zachwycony, ale to solidna robota i zbiera bardzo dobre oceny. Wydawcą tej produkcji również jest Square Enix, ale odpowiadają za nią programiści Eidos Montreal.

Wiemy też, że na konsole Sony nowej generacji zmierzają dwie kolejne produkcje z superbohaterami w roli głównej od Insomniac Games, czyli Marvel's Spider-Man 2 oraz Marvel's Wolverine. W przyszłym roku pojawi się też multiplatformowe taktyczne Marvel's Midnight Suns (aczkolwiek gra zaliczyła niedawno małe opóźnienie).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA