REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Koniec plotek. Horizon: Zero Dawn oficjalnie zapowiedziane na PC

Już od wielu tygodni pojawiały się liczne informacje mające świadczyć o tym, że jedna z najlepszych gier na PlayStation 4 zostanie udostępniona w wersji na PC. Zdecydował się je w końcu potwierdzić szef Sony Worldwide Studios.

10.03.2020
19:10
horizon zero dawn the frozen wilds sony ps4 pgw 2017
REKLAMA
REKLAMA

Sony, podobnie jak Microsoft, zaczyna dostrzegać coraz więcej i więcej wartości w rynku graczy pecetowych. To nie pierwszy raz kiedy gra z należącego do niego studia trafia na komputery osobiste, ale trudno sobie przypomnieć grę o tak dużym kalibrze. Do tej pory konwersje gier klasy AAA z PlayStation na PC miały miejsce głównie wtedy, gdy studia je tworzące nie należały do Sony Worldwide Studios.

Horizon: Zero Dawn to zdecydowanie gra klasy AAA, jedna z najlepszych, jakie wyszły na PlayStation 4. Plotki o jej konwersji na PC krążyły od wielu tygodni, nikt jednak nie zdecydował się ich oficjalnie potwierdzić. Aż do dziś.

Horizon: Zero Dawn na PC jeszcze tego lata. Na Steamie. Ze wszystkimi dodatkami.

 class="wp-image-545572"

Gra dostępna będzie na najpopularniejszej wśród graczy PC platformie Steam. Zostanie udostępniona w formie Complete Edition, a to oznacza, że wersja na PC będzie już zawierać dodatek The Frozen Wilds wydany w 2017 r.

REKLAMA

Niestety na razie nie wiemy czy i jakie usprawnienia otrzyma wersja na PC. Komputery osobiste są technicznie znacznie bardziej zaawansowane od konsol do gier, liczymy więc na uaktualnienie silnika o obsługę wyższej liczby klatek na sekundę oraz na obsługę monitorów ultrapanoramicznych. Mamy też nadzieję na inne graficzne usprawnienia – Horizon: Zero Dawn to przepiękna gra, a nowoczesne karty graficzne powinny zostać wykorzystane by dodać jej skrzydeł.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, podobnie jak wymagania sprzętowe gry.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA