Gry  / News

Koniec plotek. Horizon: Zero Dawn oficjalnie zapowiedziane na PC

Już od wielu tygodni pojawiały się liczne informacje mające świadczyć o tym, że jedna z najlepszych gier na PlayStation 4 zostanie udostępniona w wersji na PC. Zdecydował się je w końcu potwierdzić szef Sony Worldwide Studios.

Sony, podobnie jak Microsoft, zaczyna dostrzegać coraz więcej i więcej wartości w rynku graczy pecetowych. To nie pierwszy raz kiedy gra z należącego do niego studia trafia na komputery osobiste, ale trudno sobie przypomnieć grę o tak dużym kalibrze. Do tej pory konwersje gier klasy AAA z PlayStation na PC miały miejsce głównie wtedy, gdy studia je tworzące nie należały do Sony Worldwide Studios.

Horizon: Zero Dawn to zdecydowanie gra klasy AAA, jedna z najlepszych, jakie wyszły na PlayStation 4. Plotki o jej konwersji na PC krążyły od wielu tygodni, nikt jednak nie zdecydował się ich oficjalnie potwierdzić. Aż do dziś.

Horizon: Zero Dawn na PC jeszcze tego lata. Na Steamie. Ze wszystkimi dodatkami.

Gra dostępna będzie na najpopularniejszej wśród graczy PC platformie Steam. Zostanie udostępniona w formie Complete Edition, a to oznacza, że wersja na PC będzie już zawierać dodatek The Frozen Wilds wydany w 2017 r.

Niestety na razie nie wiemy czy i jakie usprawnienia otrzyma wersja na PC. Komputery osobiste są technicznie znacznie bardziej zaawansowane od konsol do gier, liczymy więc na uaktualnienie silnika o obsługę wyższej liczby klatek na sekundę oraz na obsługę monitorów ultrapanoramicznych. Mamy też nadzieję na inne graficzne usprawnienia – Horizon: Zero Dawn to przepiękna gra, a nowoczesne karty graficzne powinny zostać wykorzystane by dodać jej skrzydeł.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, podobnie jak wymagania sprzętowe gry.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst