REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Uwaga na nową aktualizację Windows. Możesz pożegnać się z funkcją hotspotu Wi-Fi

Wybrane PC z Windowsem 10 bądź 11 można wykorzystać jako mobilne hotspoty Wi-Fi, rozdzielając dostęp do Internetu innym urządzeniom. Znaczy się, można było. Funkcja tymczasowo nie działa na skutek wadliwej aktualizacji.

17.06.2022
19:07
Hotspot Wi-Fi w Windows nie działa
REKLAMA

W miniony wtorek, jak każdego miesiąca, Microsoft opublikował zestaw poprawek do systemów Windows i aplikacji Microsoft 365. W tym miesiącu okazał się on szczególnie istotny, bowiem usuwał podatność, którą specjaliści od cyberbezpieczeństwa określają mianem Follina. To błąd w mechanizmach przetwarzania hiperłączy przez aplikację do pomocy zdalnej, przez co w efekcie kliknięcie w odpowiednio spreparowane łącze może zapewnić przestępcy pełną kontrolę nad komputerem. A to tylko jedna z załatanych usterek.

REKLAMA

Czytaj też:

W teorii odkładanie aktualizacji tego rodzaju nie jest dobrym pomysłem. Każdy dzień zwłoki to potencjalne ryzyko padnięcia ofiarą ataku. Niestety wygląda na to, że Microsoft nadal nie opanował w pełni sztuki skutecznego testowania kodu przed wysłaniem go użytkownikom. Czerwcowa aktualizacja naprawia wiele błędów w Windowsie, ale psuje też inną funkcję.

Hotspot Wi-Fi w Windows nie działa. PC rozłącza się z siecią. Spokojnie, to nie tylko na tym komputerze.

REKLAMA

Aktualizacja KB5014697 - z czerwca 2022 r. - może sprawić, że funkcja hotspotu na Windows 10 i Windows 11 i Windows 7 może przestać działać. Problem nie dotyczy wszystkich urządzeń, Microsoft jednak nie podaje szczegółów. Mogę potwierdzić, że mój laptop z Ryzenem 7 4000 wyłącza kartę sieciową Wi-Fi w momencie próby włączenia trybu hotspotu. Nie jest więc możliwe rozdzielenie sygnału na inne urządzenia, bo sam komputer rozłącza się z Internetem.

Microsoft na dziś nie ma żadnej propozycji wyjścia z sytuacji. Odinstalowanie aktualizacji nie jest rekomendowane z uwagi na wspomniane wyżej problemy z bezpieczeństwem. Nie ma też żadnego magicznego triku, nawet dla zaawansowanych użytkowników, by przywrócić funkcję hotspotu. Ta przestanie działać do czasu opublikowania kolejnej aktualizacji, nad którą Microsoft już pracuje i która zostanie opublikowana poza harmonogramem, jak tylko będzie gotowa. Oby nie zepsuła czegoś innego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA