REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

To nie mogło trwać wiecznie. Apple żegna stare iPhone'y - nie dostaną iOS 16 - lista

Po raz pierwszy od dawna nowe wersje systemów operacyjnych Apple’a nie trafią do wszystkich jego urządzeń. Część telefonów iPhone, tabletów iPad i Apple Watchy pozostanie już na zawsze na starej wersji systemu.

07.06.2022
12:15
iOS 16. Te stare urządzenia Apple nie dostaną aktualizacji - lista
REKLAMA

Apple znany jest z relatywnie długiego czasu, w jakim udostępnia nowe wersje swojego oprogramowania dla sprzedawanych przez siebie urządzeń. Na dodatek w ostatnich latach firma wręcz przestała wyrzucać urządzenia z listy tych serwisowanych, przyzwyczajając klientów do tego, że nowy system na pewno trafi na ich urządzenie.

REKLAMA

Czytaj też:

To jednak była niestety tylko anomalia. I choć Apple nadal oferuje jeden z najdłuższych czasów obsługi technicznej swoich urządzeń w branży mobilnej, tak w końcu zdecydował się porzucić niektóre stare urządzenia. iOS 16, iPadOS 16 i watchOS 9 nie będą dostępne dla wszystkich.

iOS 16, iPadOS 16 i watchOS 9 - lista urządzeń zgodnych z aktualizacją

Posiadacze iPhone’a SE, iPhone’a 6S, iPhone’a 6S Plus, iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus nie dostaną już aktualizacji do systemu iOS 16 (tu lista nowości). Ten wymaga obecności układu scalonego Apple A11 lub nowszego. Oznacza to, że system będzie dostępny tylko dla iPhone’a SE drugiej generacji (i nowszego) oraz dla iPhone’a 8 (i nowszego).

REKLAMA

Podobnie sytuacja ma się z systemem iPadOS 16 (tu lista nowości). iPad Mini 4 i iPad Air 2 nie są już obsługiwane. iPadOS wymaga układu Apple A9 lub nowszego. Co oznacza, że będzie dostępny dla iPada Pro, iPada Air 3 (i nowszego), iPada Mini 5 (i nowszego) oraz dla iPada piątej generacji (i nowszego).

Najkrótszą listą jest ta dotycząca porzuconych zegarków. Z nowego watchOS-a (tu lista nowości) nie skorzystają posiadacze Apple Watch Series 3. Nowy system wymaga Watcha SE (lub nowszego) lub Watcha Series 4 (lub nowszego).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA