REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Który mamy rok? Windows zyska funkcję kopii zapasowej zainstalowanych aplikacji. Niepełną

Już nie trzeba będzie za każdym razem ręcznie instalować wszystkich aplikacji na nowym komputerze. Jeden przycisk w Windowsie i wracają wszystkie apki użytkownika z poprzedniego komputera. Znaczy się, prawie wszystkie. A tak właściwie, to tylko te z Microsoft Store.

26.05.2022
6:47
windows 11 aplikacje microsoft store
REKLAMA

Niemal każdy nowoczesny system operacyjny pozwala użytkownikowi na łatwe wykonanie swojej kopii zapasowej do chmury czy innego zasobu. Dzięki temu użytkownik może przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych lub przesiąść się na nowe i nie będzie się to wiązało z aż taką fatygą - kopia zapasowa zostanie przywrócona, wraz z ustawieniami, konfiguracją i personalizacją wprowadzoną przez użytkownika.

REKLAMA

Czytaj też:

Windows niestety nie jest w tym dobry. Możliwe jest tworzenie punktów przywracania, ale te są mało użyteczne w typowych konsumenckich scenariuszach. System zapamiętuje też pewien zbiór danych dotyczący użytkownika, jednak i tak jego ponowna instalacja i konfiguracja to w dużej mierze ręczna robota. Na szczęście Microsoft trochę to uprości.

Przywracanie zainstalowanych aplikacji na innym komputerze z Windowsem.

W Microsoft Store pojawi się nowy przycisk w sekcji Biblioteka. Jeżeli ta aplikacja systemowa zostanie uruchomiona na świeżo aktywowanym systemie, w sekcji tej ów przycisk zaproponuje przywrócenie wszystkich aplikacji z poprzedniego komputera, który wskaże z nazwy. Zapewni też możliwość odznaczenia tych aplikacji z poprzedniego komputera, które nie będą już potrzebne.

 class="wp-image-2192154"
Windows 11 - przywracanie aplikacji przez Microsoft Store
REKLAMA

Funkcja ta ma jednak jedną wadę. Obejmuje wyłącznie aplikacje kupione bądź pobrane z Microsoft Store. Trzeba przyznać, że oferta tego repozytorium jest bardzo bogata i już w niczym nie przypomina biedy z czasów Windowsa 8 i wczesnego Windowsa 10. Bez wątpienia jednak wielu użytkowników używa też programów i gier spoza Microsoft Store - te nie zostaną zapamiętane, ani przywrócone.

Dodatkowo, systemowa wyszukiwarka Windowsa będzie też indeksowała nazwy aplikacji z Microsoft Store. Dla przykładu, jeżeli użytkownik wpisze Spotify w wyszukiwarce nie mając zainstalowanej tej aplikacji, w wynikach wyszukiwania pojawi się łącze do Microsoft Store ze Spotify.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA