REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Za 3 tygodnie Apple pokaże iOS-a 16. Będą nowe aplikacje systemowe, a dotychczasowe zostaną odświeżone

Jaki pomysł ma Apple na dalszy rozwój oprogramowania układowego iPhone’a? Jego użytkownicy nie będą ponoć mogli narzekać na stagnację. Apple zamierza wprowadzić nowe aplikacje i odświeżyć interfejs systemu.

17.05.2022
17:25
aktualizacja spowalnia iphone
REKLAMA

Już za niecałe trzy tygodnie rozpocznie się coroczna konferencja WWDC, czyli najważniejsze wydarzenie roku dla osób zajmujących się programowaniem na urządzenia Apple’a. To również ważne wydarzenie dla śledzących branżę i dla entuzjastów, Apple lubi bowiem wykorzystywać swoją konferencję dla deweloperów do prezentowania swoich nowości produktowych. Jedną z nich może być nowa wersja iOS-a z numerem 16, czyli systemu operacyjnego iPhone’a.

REKLAMA

Czytaj też:

Jak wynika z informacji zebranych przez Marka Gurmana, cenionego za bycie świetnie poinformowanym w temacie Apple’a dziennikarzu Bloomberga, liczba zmian w iOS 16 nie będzie rewolucyjna i fundamentalnie obsługa iPhone’a się nie zmieni. Nie będą jednak też błahe, a nawet pojawić się mają zupełnie nowe systemowe apki. Podobno dużo zmian czeka tez watchOS-a (system Apple Watcha), ale Gurman nie miał więcej informacji na ten temat.

iOS 16 - lifting interfejsu i nowe aplikacje.

Do telefonu z iOS 16 mają trafić bliżej nieznane nowe aplikacje, ale i te istniejące mają zostać odświeżone. Gurman spekuluje już na własny instynkt, że liftingu mają doczekać się między innymi Safari, Wiadomości i Zdjęcia, a ich nowe wersje trafią również na iPada.

REKLAMA

W iOS 16 centrum powiadomień iPhone’a ma zostać również gruntownie usprawnione, ale podobnie jak i wyżej, również i tu dziennikarz nie podał dalszych szczegółów. Wie za to, że pojawić się mają nowe funkcje związane ze śledzeniem zdrowia i kondycji użytkownika.

WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca. Wszystkie najważniejsze nowości tradycyjnie zapowiadane są od razu, już pierwszego dnia, na powitalnej przemowie prezesa i najważniejszych inżynierów i menedżerów firmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA