REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 15 z USB-C to dopiero początek. Zakup akcesoriów z Lightning to dziś ryzyko

Zła wiadomość dla osób, które nakupowały kabli i akcesoriów z końcówką albo złączem Lightning lub planują ich zakup. Przejście na USB-C w iPhonie 15 to dopiero początek zmian w portfolio produktów Apple'a. Nadchodzą nowe wersje klawiatur, myszek, gładzików, słuchawek i pilotów firmy Tima Cooka.

15.05.2022
17:56
iphone-15-usb-c-koniec-lightning-akcesoria-magic-apple-airpods
REKLAMA

O tym, że Unia Europejska chce zmusić producenta iPhone'ów do porzucenia własnościowego złącza Lightning na rzecz USB-C, słyszymy od wielu lat. Teraz wreszcie wygląda na to, że europejscy urzędnicy faktycznie postawią na swoim. Część konsumentów będzie z tego zadowolona, a część wręcz przeciwnie, bo na telefonie się nie skończy.

REKLAMA

Czytaj też:

iPhone 15 z USB-C to początek końca Lightning

Wedle wiarygodnych doniesień sprzęty z linii iPhone 14 będą ostatnimi topowymi smartfonami Apple'a ze złączem Lightning. Już w 2023 r. ma trafić do sprzedaży iPhone 15 z USB-C. Na tym jednak nie koniec - wedle najnowszych nieoficjalnych informacji, które trafiły do sieci, autorskie złącze firmy Tima Cooka zniknie również z innych urządzeń, a nie tylko z telefonów.

Informację o tym, że akcesoria Apple'a również dostaną USB-C, przekazał analityk Ming-Chi Kuo. Przeświadczenie o tym, iż Lightning zniknie nie tylko ze smartfonów, wzięło się z analiz całego łańcucha logistycznego. Apple nie jest przy tym jeszcze rzekomo gotowy na to, by oferować telefony oraz inne urządzenia pozbawione portów w ogóle z wyłącznie ładowaniem bezprzewodowym.

A jakie urządzenia korzystają nadal z Lightning oprócz iPhone'ów?

Chociaż autorskie złącze powstało z myślą o telefonach, to dziś w ofercie firmy z Cupertino można znaleźć całą masę sprzętów z Lightning. Wśród nich są chociażby takie akcesoria do komputerów jak myszki Magic Mouse, gładziki Magic Trackpad i klawiatury Magic Keyboard. Za pomocą kabla od iPhone'a można ładować też piloty od Apple TV i AirPodsy. Można do niego podpinać też stacje dokujące.

REKLAMA

Oprócz tego Lightning można znaleźć również w masie innych sprzętów firm trzecich z takich kategorii jak powerbanki, etui z dodatkowym akumulatorem, głośniki, pendrive'y, kontrolery do gier itp. Jeśli ktoś myśli o zakupie tego typu akcesoriów, to warto przemyśleć, czy faktycznie jest sens je dziś kupować, bo lada moment iPhone'y przestaną być z nimi kompatybilne.

Jest spora szansa na to, że w ofercie Apple'a oraz innych firm pojawi się szereg adapterów, dzięki którym będzie można korzystać na iPhonie 15 z USB-C z akcesoriów ze złączem Lightning, ale będzie to z pewnością bardzo upierdliwe. Sam z tej zmiany zaś nie jestem zbyt zadowolony, ale na tym etapie nie pozostaje już chyba nic innego, jak się z nimi pogodzić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA