REKLAMA

iOS 15.5 już tu jest, ale możesz poczuć się rozczarowany. Wraz z nim nowy macOS i inne systemy Apple'a

Apple wypuścił ostatnią dużą aktualizację zeszłorocznego iOS-a 15. Wraz z iOS 15.5 na serwery firmy trafiły nowe wersje pozostałych systemów operacyjnych firmy Tima Cooka, w tym iPadOS 15.5, macOS 12.4, watchOS 8.6, HomePodOS 15.5 i tvOS 15.5. Aktualizacji doczekał się nawet monitor Apple Studio Display.

16.05.2022 18.35
iOS 15.5
REKLAMA

Apple ukończył właśnie prace nad nowymi wersjami swojego oprogramowania do telefonów iPhone, tabletów iPad, zegarków Apple Watch, przystawek Apple TV, głośników HomePod, komputerów Mac i monitorów Apple Studio Display. Po kilku dniach od wypuszczenia wersji RC, czyli Release Candidate, nowe wersje systemów iOS 15.5, iPadOS 15.5, macOS 12.4, watchOS 8.6, HomePodOS 15.5 i tvOS 15.5 mogą instalować wszyscy chętni.

REKLAMA

Czytaj też:

iOS 15.5 i iPadOS 15.5 - co nowego?

Chociaż mamy tutaj do czynienia z ostatnią dużą aktualizacją iOS-a 15 oraz bazującego na nim iPadOS-a 15, to Apple nie przygotował zbyt wielu funkcji. W opisie aktualizacji firma skupia się na nowościach dotyczących niedostępnej w naszym kraju usługi Apple Cash. Oprócz tego nowa wersja systemu do iPhone'a wprowadza opcję limitowania liczby odcinków podcastów przechowywanych lokalnie.

Oprócz tego iOS 15 i iPadOS 15 wprowadzają liczne poprawki błędów, w tym w automatyzacji Smart Home opartej o lokalizację domowników, odniesienia do streamingu muzyki klasycznej i niewiele więcej. Firma pewnie odkryje kolejne karty i zaprezentuje nam kierunek rozwoju oprogramowania do urządzeń mobilnych dopiero 6 czerwca podczas konferencji WWDC 2022 w ramach prezentacji iOS-a 16.

Z aktualizacji iOS 15.5 ucieszą się za to właściciele... monitorów Apple Studio Display.

W trzewiach nowego monitora Apple'a znalazły się podzespoły rodem z iPhone'a, które kontroluje zmodyfikowany system operacyjny znany z telefonów. Firma wypuściła właśnie aktualizację tego firmware'u, która ma za zadanie poprawić jakość obrazu przechwytywanego z kamery. Oby faktycznie tak było, bo na firmę po premierze Apple Studio Display spadły słuszne gromy...

Co ciekawe, to pierwsze wydanie iOS-a po pozbyciu się z oferty Apple'a całkowicie odtwarzaczy muzyki z rodziny iPod. Ciekawe, czy Apple kiedyś zmieni nazewnictwo z iOS-a z powrotem na iPhoneOS-a. Możliwe, że stanie się to już niebawem na konferencji WWDC 2022, którą zaplanowano na koniec czerwca. To właśnie na niej spodziewamy się dowiedzieć czegoś o iOS 16.

macOS 12.4, watchOS 8.6, tvOS 15.5 i HomePodOS 15.5 - co nowego?

REKLAMA

W przypadku nowych wersji systemów operacyjnych do komputerów Mac, zegarków Apple Watch, przystawek Apple TV i głośników HomePod również nie ma co się spodziewać niczego spektakularnego. W przypadku macOS 12.4 największa zmiana to udostępnienie funkcji Uniwersalne Sterowanie łączącej obszar roboczy komputerów i tabletów w wersji stabilnej, gdyż do tej pory była ona dostępna jedynie w wersji beta.

W przypadku watchOS 8.6 zmian jest jeszcze mniej i jedyne warte wzmianki jest dodanie obsługi funkcji EKG... w Meksyku (co nam nie robi żadnej różnicy). W przypadku tvOS 15.5 i HomePodOS 15.5 nie zaobserwowano z kolei w trakcie testów beta żadnych konkretnych zmian. Przystawki do telewizora i głośniki w nowych wersjach oprogramowania dostają jedynie poprawki błędów - oby obyło się bez nowych bugów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA