REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iOS 15.5 już tu jest, ale możesz poczuć się rozczarowany. Wraz z nim nowy macOS i inne systemy Apple'a

Apple wypuścił ostatnią dużą aktualizację zeszłorocznego iOS-a 15. Wraz z iOS 15.5 na serwery firmy trafiły nowe wersje pozostałych systemów operacyjnych firmy Tima Cooka, w tym iPadOS 15.5, macOS 12.4, watchOS 8.6, HomePodOS 15.5 i tvOS 15.5. Aktualizacji doczekał się nawet monitor Apple Studio Display.

16.05.2022
20:35
iOS 15.5
REKLAMA

Apple ukończył właśnie prace nad nowymi wersjami swojego oprogramowania do telefonów iPhone, tabletów iPad, zegarków Apple Watch, przystawek Apple TV, głośników HomePod, komputerów Mac i monitorów Apple Studio Display. Po kilku dniach od wypuszczenia wersji RC, czyli Release Candidate, nowe wersje systemów iOS 15.5, iPadOS 15.5, macOS 12.4, watchOS 8.6, HomePodOS 15.5 i tvOS 15.5 mogą instalować wszyscy chętni.

REKLAMA

Czytaj też:

iOS 15.5 i iPadOS 15.5 - co nowego?

Chociaż mamy tutaj do czynienia z ostatnią dużą aktualizacją iOS-a 15 oraz bazującego na nim iPadOS-a 15, to Apple nie przygotował zbyt wielu funkcji. W opisie aktualizacji firma skupia się na nowościach dotyczących niedostępnej w naszym kraju usługi Apple Cash. Oprócz tego nowa wersja systemu do iPhone'a wprowadza opcję limitowania liczby odcinków podcastów przechowywanych lokalnie.

Oprócz tego iOS 15 i iPadOS 15 wprowadzają liczne poprawki błędów, w tym w automatyzacji Smart Home opartej o lokalizację domowników, odniesienia do streamingu muzyki klasycznej i niewiele więcej. Firma pewnie odkryje kolejne karty i zaprezentuje nam kierunek rozwoju oprogramowania do urządzeń mobilnych dopiero 6 czerwca podczas konferencji WWDC 2022 w ramach prezentacji iOS-a 16.

Z aktualizacji iOS 15.5 ucieszą się za to właściciele... monitorów Apple Studio Display.

W trzewiach nowego monitora Apple'a znalazły się podzespoły rodem z iPhone'a, które kontroluje zmodyfikowany system operacyjny znany z telefonów. Firma wypuściła właśnie aktualizację tego firmware'u, która ma za zadanie poprawić jakość obrazu przechwytywanego z kamery. Oby faktycznie tak było, bo na firmę po premierze Apple Studio Display spadły słuszne gromy...

Co ciekawe, to pierwsze wydanie iOS-a po pozbyciu się z oferty Apple'a całkowicie odtwarzaczy muzyki z rodziny iPod. Ciekawe, czy Apple kiedyś zmieni nazewnictwo z iOS-a z powrotem na iPhoneOS-a. Możliwe, że stanie się to już niebawem na konferencji WWDC 2022, którą zaplanowano na koniec czerwca. To właśnie na niej spodziewamy się dowiedzieć czegoś o iOS 16.

macOS 12.4, watchOS 8.6, tvOS 15.5 i HomePodOS 15.5 - co nowego?

REKLAMA

W przypadku nowych wersji systemów operacyjnych do komputerów Mac, zegarków Apple Watch, przystawek Apple TV i głośników HomePod również nie ma co się spodziewać niczego spektakularnego. W przypadku macOS 12.4 największa zmiana to udostępnienie funkcji Uniwersalne Sterowanie łączącej obszar roboczy komputerów i tabletów w wersji stabilnej, gdyż do tej pory była ona dostępna jedynie w wersji beta.

W przypadku watchOS 8.6 zmian jest jeszcze mniej i jedyne warte wzmianki jest dodanie obsługi funkcji EKG... w Meksyku (co nam nie robi żadnej różnicy). W przypadku tvOS 15.5 i HomePodOS 15.5 nie zaobserwowano z kolei w trakcie testów beta żadnych konkretnych zmian. Przystawki do telewizora i głośniki w nowych wersjach oprogramowania dostają jedynie poprawki błędów - oby obyło się bez nowych bugów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA