REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple wzywa do kodowania. Znamy oficjalną datę WWDC 2022

Apple oficjalnie zaprasza na WWDC 2022. Co zobaczymy na dorocznej konferencji Apple’a dla programistów?

05.04.2022
18:44
Apple WWDC 2022. Kiedy jest konferencja i jakie nowości będą?
REKLAMA

WWDC, czyli Worldwide Developers Conference, to doroczne święto twórców oprogramowania na platformy giganta z Cupertino, a także moment, w którym poznajemy przyszłość systemów operacyjnych na wszystkie urządzenia i czasem także przyszłość samych urządzeń.

REKLAMA

W tym roku oczekiwania wobec WWDC są dość wygórowane. Czego możemy się spodziewać po nadchodzącej konferencji Apple’a?

WWDC 2022 – kiedy odbędzie się konferencja?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca i jak zwykle konferencję otworzy przemowa Tima Cooka, podczas której ogłoszone zostaną najważniejsze nowości programowe i sprzętowe.

Jeśli chodzi o nowości w oprogramowaniu, możemy spodziewać się standardowego zestawu, czyli nowych wersji macOS, iOS, iPadOS, WatchOS oraz TvOS. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby Apple wykorzystał tę okazję do zaprezentowania nowości także w swoich usługach i najważniejszych, autorskich aplikacjach, takich jak Logic Pro, Final Cut Pro czy Xcode. Wielu użytkowników czeka na przeniesienie profesjonalnych aplikacji z macOS na grunt iPadOS – być może wydarzy się to właśnie w czerwcu. Wyróżnienie logo języka programowania Swift i napis „Call to Code” (wezwanie do kodowania) na grafice promującej konferencję wskazują jednak, że to właśnie nowe funkcje Swifta będą główną osią, dookoła której kręcić się będzie tegoroczne WWDC.

Od strony sprzętowej najbardziej prawdopodobną nie tyle premierą, co zajawką, jest Mac Pro. To ostatni element przejścia Apple na własną architekturę sprzętową, który był już zapowiedziany podczas prezentacji Maca Studio. Choć premiery samego urządzenia spodziewałbym się raczej późną jesienią, to WWDC 2022 zdaje się być dobrą okazją do zaprezentowania, do czego będzie zdolny nowy desktop dla profesjonalistów od Apple’a.

Wielką niewiadomą pozostaje kwestia zapowiadanego od dawna headsetu VR, a co za tym idzie, otwarcia się Apple’a na całkowicie nową kategorię produktów. Z jednej strony WWDC byłoby doskonałym momentem na prezentację takiego rozwiązania, a jego premierze mogłyby towarzyszyć warsztaty dla deweloperów, pokazujące, jak tworzyć aplikacje na nowy rodzaj sprzętu. Wydaje się jednak, że tak ważne wydarzenie dla Apple’a, jak tworzenie nowej kategorii produktowej, zasługuje na osobny event, więc osobiście nie spodziewam się tego ogłoszenia podczas WWDC 2022.

REKLAMA

WWDC 2022 – gdzie oglądać?

Konferencja WWDC odbędzie się w całości online, a transmisję z przemowy Tima Cooka będzie można oglądać tradycyjnie na Apple.com, w aplikacji Apple TV lub na oficjalnym kanale Apple’a na YouTubie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA