REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iPhone rozładowuje się za szybko? Jest na to aktualizacja. To nie żart

Apple udostępnił nowe wersje swoich systemów operacyjnych do telefonów, tabletów, komputerów oraz innych urządzeń takich jak zegarki czy przystawki do telewizora. Jednym z nich jest iOS 15.4.1, który rozwiązuje problem z akumulatorem w iPhonie oraz jego krótkim czasem pracy na jednym ładowaniu.

01.04.2022
13:57
iphone problem bateria akumulator aktualizacja iOS 15.4.1
REKLAMA
REKLAMA

iOS 15.4.1 to z kolei łatka wydana po dwóch tygodniach od premiery iOS-a 15.4, która rozwiązuje problem z akumulatorem w iPhonie.

Tak jak iOS 15.4 oraz pozostałe systemy operacyjne Apple'a przyniosły szereg nowych funkcji, tak użytkownicy telefonów marki iPhone zaczęli zgłaszać błąd związany ze zbyt szybko rozładowującym się akumulatorem. Na szczęście wygląda na to, że wystarczyły dwa tygodnie na to, by Apple zidentyfikował usterkę i ją naprawił. Oprócz tego pojawiły się też poprawki związane z bezpieczeństwem danych użytkownika, więc tym bardziej warto tym razem zaktualizować telefon.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wraz z usunięciem błędów nie pojawiły się nowe, które Apple będzie musiał łatać w przyszłości. Sam jak na razie nie widzę, aby w moim przypadku działo się po aktualizacji iPhone'a coś niepokojącego, ale jak zwykle dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej przed przystąpieniem do procesu uaktualnienia telefonu. W ostatnich latach jakość oprogramowania Apple'a pozostawia niestety nieco do życzenia.

iOS 15.4.1 to tylko jeden z nowych systemów udostępnionych przez Apple'a z końcem marca.

REKLAMA

Oprócz iOS-a 15.4.1 do klientów trafiły systemy iPadOS 15.4.1 do tabletów iPad, macOS 12.3.1 do komputerów Mac, watchOS 8.5.1 do zegarków Apple Watch oraz tvOS 15.4.1 do przystawek Apple TV. Na aktualizację mogą liczyć również posiadacze głośników HomePod, które od teraz pod kontrolą HomePod OS 15.4.1. Warto przy tym dodać, że Apple udostępnił również aktualizację nowego monitora Studio Display.

Co ciekawe, napędza go iOS 15.4.1 znany z telefonów. Jego oprogramowanie dostało w dodatku do dyspozycji układ Apple A13 Bionic wraz z 64 GB pamięci, dzięki czemu Studio Display ma szybszy procesor i więcej pamięci niż bazowe Apple TV. System operacyjny monitora ma za zadanie zarządzać głośnikami, mikrofonami i kamerą z funkcją Center Stage (z czym do tej pory radził sobie dość kiepsko).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA