REKLAMA

Studio Display - nowy monitor Apple'a już bez tajemnic. Znamy polskie ceny

Apple Studio Display to pierwszy nowy monitor Apple'a od 2019 r. Co trzeba o nim wiedzieć? Sprawdzamy parametry ekranu, który będzie świetnym kompanem dla komputerów Mac, w tym zupełnie nowego sprzętu w portfolio Apple'a o nazwie Mac Studio. Znamy też już polskie ceny.

08.03.2022 19.15
apple-mac-studio-2
REKLAMA

Dzisiaj w ramach swojej konferencji Apple zaprezentował szereg nowych sprzętów, do których zaliczają się iPhone 13 w zielonym kolorze, nowy-stary iPhone SE z procesorem Apple A15 oraz iPad Air (2022). Na tym jednak nie koniec, a jedną z nowości jest pierwszy od lat monitor Apple'a.

REKLAMA

Po prezentacji procesora Apple M1 Ultra firma z Cupertino wprowadziła zupełnie nową linię produktów dla profesjonalistów, czyli Apple Studio. Razem z komputerem Mac Studio z procesorami Apple M1 Max i Apple M1 Ultra zadebiutował Apple Studio Display, czyli pierwszy monitor Apple'a od 2019 r.

apple-mac-studio-2 class="wp-image-2081463"
Mac Studio obok Apple Studio Display

Apple Studio Display - wygląd i specyfikacja

Nowy monitor Apple'a dla profesjonalistów zaprezentowany został z komputerem Mac Studio, czyli znacznie większym i potężniejszym bratem desktopów z linii Mac mini. Sam ekran jest jednak minimalistyczny i przypomina nieco nowe komputery z linii iMac 24". Ma czarne ramki dookoła ekranu i srebrną podstawkę.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup Apple Studio Display, będą mieli dwie podstawki do wyboru - taką zwykłą z regulacją nachylenia do 30 stopni oraz dodatkową z dwoma zawiasami do regulacji pochylenia i wysokości. Do tego można zamocować monitor na uchwytach VESA i to zarówno w poziomie, jak i w pionie.

apple-studio-display-monitor-mac-specyfikacja-parametry class="wp-image-2081559"
Do jednego MacBooka Pro można podłączyć trzy ekrany Apple Studio Display

Studio Display od Apple'a ma przekątną o długości 27" i rozdzielczość 5K.

Panel zapewni pokrycie kolorów P3 i będzie świecił z jasnością 600 nitów, co pozycjonuje go nieco niżej niż Apple Pro Display XDR. Nowy monitor Apple'a wraz z nowym portfolio komputerów zastępuje też de facto w ofercie firmy komputer iMac 27" 5K, gdyż ten się nowej wersji nie doczekał.

Co ciekawe, w nowym monitorze znalazło się miejsce na układ... Apple A13. To właśnie procesor rodem ze smartfonów będzie zarządzał m.in. kamerką 12 Mpix z funkcją Center Stare oraz systemem audio, na który składają się trzy mikrofony i sześć głośników z obsługą Spatial Audio.

W monitorze znalazło się też miejsce na 4 porty USB-C. Jeden z nich to Thunderbolt do podłączania komputerów (z szybkim ładowaniem 14-calowego MacBooka Pro, który obsłuży maksymalnie trzy monitory Studio Display). Pozostałe trzy to gniazda USB-C do podłączania peryferiów.

apple-studio-display-monitor-mac-specyfikacja-parametry class="wp-image-2081550"
Apple Studio Display ma trzy porty USB-C i jedno złącze Thunderbolt

Premiera nowego Apple Display to naprawdę spore wydarzenie w rezerwacie, ale polskie ceny niestety powalają z nóg.

Ostatni konsumencki monitor w ofercie Apple'a to 27-calowy Thunderbolt Display o rozdzielczości Full HD sprzedawany w latach 2011-2016. Po zakończeniu produkcji tego modelu Apple sugerował klientom, którzy potrzebują dodatkowego ekranu do komputera z rodziny Mac, zakup czegoś z oferty LG (najlepiej z serii UltraFine, bo projektowaną ją z myślą o sprzętach z logo nadgryzionego jabłka).

Dla porządku warto dodać, że w ofercie Apple'a pojawił się nowy monitor w 2019 r., ale Apple Pro Display XDR to nie jest sprzęt dla zwykłych śmiertelników. Za ten model trzeba zapłacić bagatela ponad 20 tysięcy złotych i to w podstawowej wersji! W przypadku Studio Display pod względem cen jest nieco lepiej, ale nadal trudno nazwać ten monitor urządzeniem dla zwykłych śmiertelników.

apple-studio-display-monitor-mac-specyfikacja-parametry polskie ceny class="wp-image-2081640"

Ceny monitorów Studio Display w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 1599 dol., co przekłada się na 7999 zł w Polsce.

REKLAMA

Mowa tutaj o modelu ze zwykłym szkłem ze zwykłą podstawką lub uchwytem VESA. Za ten sam model, ale z podstawką z regulacją pochylenia i wysokości trzeba będzie zapłacić 9999 zł.

Do tego dochodzi dodatkowy model ze szkłem nanostrukturalnym za odpowiednio 9499 zł i 11499 zł. Zamówienia na wszystkie wersje można składać już dziś, a dostawy rozpoczną się 18 marca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA