REKLAMA

Światłowód bez umowy. W nju mobile zapłacisz za internet światłowodowy jak za Netfliksa

Orange przygotował niespodziankę dla klientów nju mobile. Od dziś razem z telefonem mogą opłacać światłowód na łączach Orange'a - ale jedynie w ramach programu pilotażowego, bo to oferta tylko dla wtajemniczonych. W dodatku można podłączyć się do internetu bez podpisywania długoterminowej umowy, ale jest tutaj mały haczyk.

20.05.2022 07.36
nju mobile internet swiatlowodowy 1
REKLAMA

Polscy operatorzy sprzedają dostęp do swoich usług pod wieloma różnymi markami. W przypadku Orange'a ogromną popularnością cieszy się nju mobile. Usługa ruszyła już w 2013 r. i zdobyła sympatię klientów za sprawą sympatycznej maskotki oraz bardzo atrakcyjnych cen i warunków świadczenia usług. Teraz dodaje do tego opcję podłączenia internetu w ramach swojego konta abonenckiego.

REKLAMA

Czytaj też:

Światłowód bez umowy w nju mobile

Orange ruszył z programem pilotażowym internetu światłowodowego w ramach nju mobile. Firma nie zamierza jednak na ten moment reklamować go w mediach i jest usługą "dla wtajemniczonych".

Operator oferuje internet światłowodowy w nju mobile w dwóch wariantach o tej samej przepustowości różniących się ceną oraz opłatą na start. Pierwszy z nich wymaga podpisania umowy na dwa lata, a drugi - nie.

Ile kosztuje światłowód w nju mobile?

W ramach oferty promocyjnej klienci mogą podpisać umowę na dwuletnie świadczenie usługi dostępu do internetu. W tym przypadku opłata za dostęp do łącza na infrastrukturze Orange'a wynosi 39,99 zł miesięcznie. Do tego dochodzi opłata na start za instalację łącza, która wynosi 50 zł.

Światłowód bez umowy. Internet światłowodowy w nju mobile

Drugi wariant światłowodu w nju mobile jest nieco droższy i kosztuje 59,99 zł miesięcznie, ale klient nie musi podpisywać długoterminowej umowy. Niestety tutaj trzeba pogodzić się ze znacznie wyższą opłatą na start - jest ona niemal dziesięciokrotnie większa i wynosi dokładnie 499 zł.

W tym wariancie klienci nju mobile będą opłacali internet światłowodowy podobnie jak Netfliksa lub usługę Orange Flex. Płatność za dostęp do usług będzie uiszczana z góry na początku miesiąca. Operator może ją pobierać prosto z karty płatniczej, a do tego dochodzą płatności online oraz BLIK.

Światłowód nju mobile - parametry łącza i router

Osoby, które zdecydują się na internet światłowodowy w nju mobile, nie będą miały żadnego limitu transferu - można pobierać i wysyłać do woli. Operator będzie limitował jedynie przepustowość na poziomie 200 Mb/s przy pobieraniu danych i 30 Mb/s przy wysyłaniu danych.

W ramach umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych telekom będzie wypożyczał na czas jej trwania router pozwalający dać dostęp do łącza innym urządzeniom. W ofercie znalazł się Funbox 3.0 z dwuzakresowym Wi-Fi obsługującym pasma 2,4 GHz i 5 GHz.

Nowowść w nju mobile. Światłowód 200 Mb/s za 39,99 zł miesiecznie class="wp-image-2185668"
Za światłowód w nju mobile płaci się od 39,99 zł miesięcznie. Bez umowy na 2 lata

Orange testuje światłowód nju mobile i szykuje się do pełnego komercyjnego wdrożenia usługi

Promocyjna oferta kierowana jest do klientów nju mobile na kartę i na abonament. W ramach testów można podłączyć internet światłowodowy od nju mobile na powyższych warunkach do 30 września 2022 r. Po tym terminie zapewne nastąpi aktualizacja cennika i/lub warunków świadczenia usług.

A w jaki jeszcze sposób Orange zachęca do testów usługi? Operator podaje, że klienci mobilnych usług nju mobile na kartę lub na abonament, którzy zdecydują się na internet, otrzymają dodatkowo 200 GB do wykorzystania na swoim głównym numerze nju na pół roku.

nju mobile nie zamierza prowadzić szeroko zakrojonych działań promocyjnych

REKLAMA

Klienci muszą sami wejść na stronę promocji lub odszukać aplikacje mobilne nju mobile w App Storze i Google Play. Jeśli testy się powiodą, światłowód dołączy na stałe do oferty sieci. Możliwe, że wtedy pojawią się pakiety o wyższej przepustowości oraz modemy Funbox 6.0 z Wi-Fi 6.

Cały czas czekamy też na wdrożenie w nju mobile takich usług jak 5G oraz eSIM, do których mają już dostęp klienci Orange'a na kartę, abonamentów Orange oraz subskrybenci Orange Flex. Pozostaje mieć nadzieję, abyśmy nie musieli na to czekać zbyt długo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA