REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Sprzedajesz stary smartfon, pomagasz Ukrainie. Orange ruszył z nową akcją pomocy uchodźcom

Orange ruszył z kolejną akcją, która ma na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Klienci sieci mogą odsprzedać firmie smartfon w zamian za bon na zakup kolejnego, a równowartość wartości telefonu zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej.

23.03.2022
19:56
orange-odkupi-smartfony-pomoc-ukrainie-polska-akcja-humanitarna-0
REKLAMA

Klienci wymieniają często telefony co dwa lub trzy lata, bo tyle zwykle trwa kontrakt u operatora. Stare smartfony czasem znajdują nowych zadowolonych użytkowników, ale zdarza się, że stają się elektrośmieciami i trafiają do szuflady lub na śmietnik. Orange uznał, że odkupi te stare urządzenia, a przy okazji okaże wsparcie Ukraińcom uciekającym przed wojną i rosyjską agresją.

REKLAMA

W akcji mogą wziąć udział wszyscy konsumenci, którzy pojawią się w jednym z salonów Orange i nie muszą być klientami sieci. Wystarczy przynieść używany telefon, a obsługa oceni jego stan techniczny i wyceni go na miejscu. Klient, który zdecyduje się na sprzedaż, otrzyma bon od Orange'a. Można go wykorzystać w celu nabycia akcesoriów lub nowego smartfona za gotówkę albo na raty.

 class="wp-image-2104617"
Orange i pomoc Ukrainie - sprzedaj stary smartfon

Orange zapowiedział, że przekażę Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie kwotę równą wartości odsprzedanego przez klienta telefonu.

Wstępnej wyceny można dokonać na stronie Orange'a. Operator prosi przy tym, aby przed oddaniem urządzenia usunąć z niego swoje dane (najlepiej przywrócić go do ustawień fabrycznych), aczkolwiek w razie potrzeby pracownicy operatora w tym pomogą. Nie trzeba też szukać ładowarek oraz innych akcesoriów, bo te nie są wymagane, a urządzenie nie musi pochodzić z sieci dystrybucji Orange'a.

REKLAMA

Konsumenci będą mogli wykorzystać otrzymany od operatora bon przez 60 dni od daty jego wystawienia, a pomarańczowy operator zobowiązał się do przekazania kwoty o wartości odkupionego urządzenia Polskiej Akcji Humanitarnej. Środki będą wykorzystane na pomoc Ukrainie, gdyż w tym kraju od miesiąca trwa wojna wywołana przez zbrodniarza wojennego i dyktatora Władimira Putina.

Warto przy tym dodać, że ta akcja to tylko jedno z wielu działań podejmowanych przez Orange'a. Operator zniósł opłaty za roaming dla obywateli Ukrainy, obniżył ceny rozmów międzynarodowych i rozdaje uchodźcom darmowe startery pozwalające im pozostać w kontakcie z bliskimi. Firma przyjęła też do swoich budynków uchodźców, w tym dzieci, a także wzmocniła zasięg sieci na granicy Polski z Ukrainą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA