REKLAMA

Operatorzy przyłączyli się do pomocy - darmowe rozmowy do Ukrainy i pakiety danych

Polscy operatorzy również wspierają naszych sąsiadów. Play i Orange poinformowali o specjalnych pakietach na bezpłatne połączenia do Ukrainy oraz dodatkowych paczkach danych. Plus również szykują coś podobnego.

24.02.2022 14.31
ukraina-pakiety-na-rozmowy-darmowe-miedzynarodowe-play-orange-plus-t-mobile
REKLAMA

Dzisiaj nad ranem rosyjskie wojska najechały Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi znaleźli się w fatalnym położeniu, a można im pomóc za sprawą zbiórek organizowanych przez organizacje charytatywne takie jak Polski Czerwony Krzyż czy Caritas oraz serwisy pokroju pomagam.pl. Swoją cegiełkę dorzucają do tego operatorzy telefonii komórkowej.

REKLAMA

Play i darmowe rozmowy do Ukrainy

Fioletowy operator poinformował, że w związku z agresją ze strony Rosji chce "zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji". Już od jutra, czyli od 25 lutego klienci otrzymają po 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów. Są to sieci Kyivstar, Vodafone, Lifecell.

Oprócz tego operator obniża ceny za połączenia międzynarodowe do wspomnianych sieci o 80 proc. z poziomu 29 gr/min na 5 gr/min. Promocję można aktywować szybkim kodem USSD *111*201*1#. Klienci taryf Play na kartę będą mogli również wykorzystać dodatkowe 10 GB transferu bez dodatkowych opłat, a szczegóły promocji opisano zarówno po polsku, jak i po ukraińsku.

Orange i darmowe rozmowy do Ukrainy

Mariusz Gaca, szef lokalnego oddziału Orange w Mołdawii, zapowiedział z kolei, że telekom będzie rozdawał prepaidy na granicy. Ma to pomóc obywatelom Ukrainy w utrzymaniu kontaktu z bliskimi. CEO firmy Orange również przesłał w serwisie Twitter wyrazy wsparcia mieszkańcom Ukrainy. Zapewnił też, że jego firma pracuje nad znalezieniem rozwiązań, które będą mogły im pomóc.

Orange Polska także przygotował ofertę w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Od jutra operator obniży zarówno w ramach taryf Orange, jak i nju mobile ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę o ponad 80 proc. do 29 groszy za minutę na numery stacjonarne i komórkowe aż do 10 marca 2022 r. W przypadku oferty Orange Flex można będzie aktywować pakiet 100 minut na 30 dni za 0 zł po wpisaniu kodu UKRAINA w aplikacji.

T-Mobile i darmowe rozmowy do Ukrainy

Polski oddział T-Mobile właśnie opublikował komunikat następującej treści:

Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą. Myślami i sercami jesteśmy ze wszystkimi, w tym naszymi pracownikami pochodzenia ukraińskiego, którzy dziś muszą mierzyć się z konsekwencjami konfliktu zbrojnego i obawiać się o los swój i swoich bliskich. Chcemy przy tym podkreślić, że Grupa Deutsche Telekom, której jesteśmy częścią sprzeciwia się wszelkim formom dyskryminacji.

W związku z sytuacją na Ukrainie od jutra, tj. 25.02.2022 r. sieć T-Mobile zaoferuje swoim klientom:

  • 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę,
  • 10 GB w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę,
  • automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni.

Darmowe minuty i gigabajty będzie można aktywować w aplikacjach mobilnych „Mój T‑Mobile”, „Moja Heyah”, SMS-owo, w sklepach T‑Mobile lub za pośrednictwem obsługi klienta pod numerem 602 960 200 (dostępny również w języku ukraińskim).

Plus i darmowe rozmowy do Ukrainy

Plus w oficjalnym komunikacie informuje:

W momencie rosyjskiej agresji i wojny, operator sieci Plus wspiera wszystkich obywatel Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski i w ramach solidarności wprowadza od dziś pakiet darmowych minut oraz obniża stawki za połączenia głosowe z Polski na Ukrainę ułatwiając tym samym komunikację z rodzinami pozostałymi w kraju.

Od dziś Plus uruchamia następujące pakiety usług:

  • Bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie – jednorazowy pakiet dostępny dla użytkowników usług na kartę (włączany krótkim kodem *121*11*9999# i zatwierdzany przyciskiem połączenia) i abonamentowych (włączany SMSem o treści UKRAINA na numer  80125) i ważny przez 30 dni dla klientów ofert na kartę i do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego dla klientów ofert abonamentowych.
  • Nowa promocyjna stawka 19 groszy za minutę połączenia do wszystkich sieci na Ukrainę – dostępna dla użytkowników wszystkich ofert na kartę oraz ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r.
  • Darmowy jednorazowy pakiet 10 GB – do wykorzystania na terenie Polski, włączany na 30 dni dla klientów ofert na kartę krótkim kodem *136*11*9999# i zatwierdzany przyciskiem połączenia, a dla klientów ofert abonamentowych do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego i włączany SMSem o treści 10GB na numer 80125.

Zielony operator przypomina także o istniejącej już ofercie Plus na Kartę, stworzonej specjalnie dla klientów z Ukrainy, w ramach której za 35 zł otrzymujemy 30-dniowych pakiet, obejmujący:

  • wykonywanie nielimitowanych, krajowych połączeń za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych;
  • wysyłanie nielimitowanych, krajowych wiadomości SMS i MMS za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych;
  • pakiet internetowy 15 GB na krajową transmisję danych;
  • 1000 minut na wykonywanie połączeń międzynarodowych na numery komórkowe z Polski na Ukrainę do abonentów sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone i Lifecell.
REKLAMA

Promocję o nazwie „Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu, 15 GB i 1000 minut na Ukrainę” można włączyć wysyłając SMS o treści 35 pod numer 80988.

Dla klientów z Ukrainy pod numerem 601102614 dostępna jest również specjalna infolinia czynna codziennie w godzinach 8:00-16:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA