REKLAMA
 1. SPIDER'S WEB
 2. Technologie
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie

Wyszukiwanie obrazem na telefonie i komputerze. Google grafika i inne sposoby - poradnik

Wyszukiwanie obrazem to jedna z najużyteczniejszych funkcji, jakie oferuje nam Google. W tym artykule podpowiemy jak wyszukiwać obrazem na telefonie, iPhonie i komputerze.

Wyszukiwanie obrazem na telefonie i komputerze - poradnik
REKLAMA

Niekiedy grafika, którą znajdziesz w internecie, przykuwa twoją uwagę na tyle, że chcesz znaleźć jej źródło lub alternatywną - większą wersję. Wiele osób wie, jak wyszukać obraz za pomocą słów - wystarczy po prostu wpisać je w wyszukiwarkę. Ale relatywnie mało osób wie o funkcji wyszukiwania obrazem. W tym poradniku pokażemy, jak na różnych platformach za pomocą kilku kliknięć wyszukać obraz w Google.

REKLAMA

Wyszukiwanie obrazem na telefonie

Istnieje uniwersalna metoda wyszukiwania obrazem, która będzie działać na każdym telefonie i przeglądarce:

 1. Dotknij i przytrzymaj obraz.
 2. Wybierz opcję “Otwórz grafikę w nowej karcie”.
 3. Dotknij paska adresu i wybierz opcję kopiowania adresu.
 4. Przejdź do images.google.com.
 5. W opcjach przeglądarki zmień widok na komputerowy.
 6. Dotknij ikonę aparatu.
 7. Dotknij i przytrzymaj pole wprowadzania tekstu.
 8. Wklej wcześniej skopiowany link.

Wyszukiwanie obrazem na iPhonie i iPadzie wygląda bardzo podobnie, jednakże delikatnie różni się od Androida. Aby skopiować adres obrazu, musisz dotknąć i przytrzymać zdjęcie, a następnie wybrać opcję Kopiuj. Następnie przejdź do images.google.com i otwórz stronę w pełnej wersji. Możesz również wgrać zdjęcie z iPhone'a.

Wysukiwanie obrazem iPhone iPad Safari iOS

Używając tej metody wyszukiwania obrazem, należy pamiętać, że w zależności od urządzenia i przeglądarki, wygląd opcji kopiowania adresu strony i położenie przełącznika widoku komputerowego może się różnić. Niektóre przeglądarki mobilne mają też wbudowaną opcje kopiowania adresu grafiki, co pozwala pominąć punkty 3 i 4.

Wyszukiwanie obrazem w Google Chrome - na Androidzie i iOS

Użytkownicy Chrome mogą łatwiej wyszukiwać obrazem - wystarczy dotknąć i przytrzymać dane zdjęcie, a z wyświetlonego menu kontekstowego wybrać opcję “Szukaj z Obiektywem Google”.

Wyszukiwanie obrazem z urządzenia jest jeszcze łatwiejsze, gdyż wystarczy wejść na stronę nowej karty i dotknąć ikonę aparatu, a następnie wybrać zdjęcie z galerii telefonu lub zrobić nowe.

Jak wyszukiwać obrazem w Google na telefonie ? Wyszukiwanie obrazem

Wyszukiwanie obrazem na komputerze: Google Chrome i Microsoft Edge

Google Chrome i Microsoft Edge posiadają wbudowane opcje wyszukiwania grafiką. Najedź kursorem na twój obraz, a następnie kliknij prawy przycisk myszy i wybierz opcję “Szukaj grafiki za pomocą Obiektywu Google” (Google Chrome) lub “Wyszukaj obraz w sieci web” (Microsoft Edge).

Wyszukiwanie obrazem Google Chrome i Microsoft Edge

Jeżeli używasz Edge musisz pamiętać, że domyślną wyszukiwarką w tej przeglądarce jest Bing i domyślnie będzie ona wyszukiwać obraz w Bing, a nie w Google. A to może - mniej lub bardziej - wpłynąć na wyniki wyszukiwania.

Wyszukiwanie obrazem na komputerze: Mozilla Firefox

Ognisty lisek nie posiada dedykowanej funkcji wyszukiwania obrazem. Jednakże można szybko to zmienić za pomocą rozszerzenia takiego jak Search by Image lub Search by Image on Google. Rozszerzenia te dodają do Mozilli Firefox opcję wyszukiwania obrazem - naciśnięcia prawego przycisku myszy na obrazie i wybrania z menu kontekstowego “Search by Image”

Używając rozszerzenia, pamiętaj, że nazwa opcji może delikatnie różnić się w zależności od tego, którą wtyczkę zainstalujesz.

Wyszukiwanie obrazem na komputerze - metoda uniwersalna

Może się zdarzyć tak, że metody opisane powyżej nie będą działać - czy to ze względu na użycie nieopisanej przez nas przeglądarki lub przestarzałej wersji. Oto jak wyszukiwać obrazem na każdej przeglądarce i komputerze:

 1. Najedź myszką na obraz.
 2. Wciśnij prawy przycisk myszy.
 3. Kliknij “Kopiuj adres obrazu”.
 4. Wejdź na https://images.google.com/.
 5. Kliknij ikonę aparatu.
 6. Kliknij na pole tekstowe i naciśnij na klawiaturze Ctrl + V lub prawy przycisk myszy -> Wklej.
Jak szukać w Google po zdjęciu? Wyszukiwanie zdjeciem w Google!

Alternatywnie, po kliknięciu ikony aparatu, kliknij zakładkę “Prześlij obraz” i wybierz plik z komputera.

Jak skutecznie wyszukiwać obrazem?

Samo wyszukiwanie obrazem to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć jak szukać, aby zwiększyć szansę na znalezienie tego, czego szukamy:

 • Do szukania używaj zdjęć w możliwie największej jakości i rozdzielczości tak, aby wyszukiwarka była w stanie wychwycić jak najwięcej detali.
 • Jeżeli do wyszukiwania chcesz użyć własnoręcznie zrobionego zdjęcia, zadbaj o odpowiednią ostrość i naświetlenie zdjęcia. Warto także zrobić danemu obiektowi kilka zdjęć.
 • Jeżeli wyszukujesz za pomocą zrzutu ekranu, wytnij z grafiki wszystkie niepotrzebne elementy i skup się tylko na części obrazu, która cię interesuje.
 • Unikaj wyszukiwania obrazami, które przeszły modyfikacje - retusz, deidentyfikacje, kadrowanie i upiększanie filtrami.
REKLAMA

Wyszukiwanie obrazem - podsumowanie

Wyszukiwanie obrazem jest niezwykle proste zarówno na komputerze jak i na telefonie. Na komputerze jest ukryte dosłownie za dwoma kliknięciami, jednakże na telefonie - w zależności od urządzenia - jest trochę mniej intuicyjne. Wbrew pozorom wyszukiwanie obrazem na iPhonie i iPadzie również jest możliwe i równie proste co na urządzeniach z systemem Android. Choć zwykle kojarzone z Google, wyszukiwanie obrazem jest również dostępne dla użytkowników innych wyszukiwarek takich jak np. Bing.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA