REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Trybeco ma sposób na porozrzucane hulajnogi elektryczne. Uratuje przed mandatem i pomoże innym

Chociaż mam wrażenie, że ten problem jest dużo mniejszy niż jeszcze jakiś czas temu, to faktycznie w miastach można natknąć się źle zaparkowane hulajnogi. Łódzka firma Trybeco proponuje rozwiązanie, które pogodzi wszystkich.

28.09.2021
12:32
hulajnoga
REKLAMA

Nowe przepisy regulują tę kwestię i za źle postawioną hulajnogę można nawet dostać mandat. A łapaniem niesfornych użytkowników od niedawna zajmuje się straż miejska. Łódzka firma Trybeco chcąc zapewnić porządek w mieście, a przy okazji nie dać strażnikom zarobić, jako pierwsza firma w Polsce oferuje stacje ładowania jednośladów elektrycznych.

REKLAMA

Ładowarka od Trybeco pozwala naładować pojazdy dostępne do wypożyczenia, jak i korzystać z własnych ładowarek wpiętych w udostępnione gniazda 230V.

Rodzi się pytanie: czemu jako użytkownik miałbym zostawiać hulajnogę blisko ładowarki, a nie tam, gdzie mi wygodniej?

Wydaje mi się, że odpowiedź jest dosyć prosta: żeby później nie trafiać na hulajnogi, które mają mało baterii. W ten sposób publicznie dostępne urządzenia będą służyły nam wszystkim dłużej.

Oczywiście jedna czy dwie ładowarki nie załatwią sprawy. Dlatego łodzianie z Trybeco liczą na to, że rozwiązaniem zainteresują się osiedla, deweloperzy, a przede wszystkim biznes. I faktycznie: skoro wielu pracodawców czy firm stawia na parkingi rowerowe, to ładowarki mogą być uzupełnieniem.

 class="wp-image-1874190"
Ładowarka Trybeco

TrybEco dysponuje dwoma projektami. TrybEco PowerBench to kompaktowa stacja ładowania hulajnóg, w której zmieści się 10 pojazdów. TrybEco PowerBox to z kolei zadaszone moduły o wielkości jednego miejsca parkingowego, które pozwalają na zaparkowanie i ładowanie nie tylko hulajnóg, ale też rowerów i skuterów elektrycznych – obecnie instalowane moduły podwójne to stanowiska dla 12 pojazdów, które można uzupełnić o moduł ładowania dla 24 hulajnóg, oraz stacje ładowania samochodów.

REKLAMA
 class="wp-image-1874196"
Większa ładowarka

Niewątpliwie hulajnogi elektryczne stały się elementem miejskiego krajobrazu. Obecne przepisy wciąż nie bardzo sobie z nimi radzą, więc dobrze, że powstają rozwiązania, które próbują znaleźć dla pojazdów miejsce. Pozostaje czekać, czy propozycja Trybeco znajdzie chętnych lub naśladowców.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA