REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 11 jest już dostępny w wersji beta. Jak ją zainstalować?

Microsoft udostępnił system Windows 11 w wersji beta. Podpowiadamy, jak zainstalować nową wersję systemu operacyjnego na komputery i notebooki.

30.07.2021
8:42
windows 11 beta jak zainstalowac
REKLAMA

Już w tym roku odbędzie się premiera systemu Windows 11. Co prawda z początku będzie on dostępny wyłącznie na nowych maszynach, a Microsoft dopiero w późniejszym terminie umożliwi darmową aktualizację maszyn z Windows 10, ale wszyscy chętni już teraz mogą sprawdzić, jak nowe oprogramowanie w wersji rozwojowej sprawdza się w praktyce. A jest co testować: nowe aplikacje systemowe, nowy Sklepnowy Dark Modenowe animacje i wiele więcej.

REKLAMA

Na pierwszy ogień poszła wersja deweloperska Windows 11, która przeznaczona była głównie dla programistów oraz największych entuzjastów. W tego typu oprogramowaniu zwykle jest mnóstwo błędów, które z czasem są łatane. Teraz przyszła kolej na Windows 11 w wersji beta, gdzie największe bugs załatano (aczkolwiek nadal można trafić na babole, więc lepiej nie instalować go na tzw. produkcyjnej maszynie).

Jak zainstalować Windows 11 Beta?

REKLAMA

Aby wgrać na swoją maszynę poglądową wersję systemu Windows, należy zostać członkiem programu Windows Insider (oraz mieć sprzęt, który spełni wymagania systemowe Windows 11). Osoby, które już wcześniej testowały to oprogramowanie w wersji deweloperskiej, mogą przełączyć się na kanał Beta w menu Ustawienia | Windows Update. Potem wystarczy tylko jeden szybki restart komputera i gotowe (aczkolwiek niedługo może to wymagać stawiania systemu od nowa).

Użytkownicy systemu Windows 10, którzy chcieliby przetestować Windows 11 Beta, powinni zarejestrować się do programu Windows Insider w witrynie Microsoftu. Potem należy wejść w menu Ustawienia | Aktualizacje i zabezpieczenia i kliknąć w przycisk powalający na rozpoczęcie testów w sekcji poświęconej programowi Windows Insider. Po zalogowaniu się na swoje konto wystarczy wybrać jeden z dwóch kanałów, czyli Dev (mniej stabilności) albo Beta (mniej nowości).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA