REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Obrodziło nowymi zrzutami ekranów z Windowsa 11. Tak wygląda tryb ciemny w Eksploratorze plików i ustawieniach

Do sieci trafiły kolejne screeny systemu Windows 11, na widać Tryb ciemny na przykładzie Eksploratora plików i odświeżonych Ustawień.

28.06.2021
17:36
tryb ciemny windows 11 dark mode
REKLAMA

Windows 11 wyciekł do sieci tydzień przed oficjalną prezentacją, ale ten pierwszy testowy build to był tylko przedsmak tego, co przygotowała dla nas (i co pożegnała) firma z Redmond. W ubiegłym tygodniu mogliśmy zobaczyć, jak w praktyce prezentują się takie programy jak Notatnik i Paint oraz nawet… TikTok (w formie aplikacji z Androida).

REKLAMA

Microsoft nie odsłonił jednak naraz wszystkich kart i nadal czeka nas kilka niespodzianek przed końcem tego roku, kiedy to Windows 11 trafi na pierwsze pecety (przy czym warto zaznaczyć, że aktualizacja już obecnych na rynku sprzętów rozpocznie się dopiero w 2022 r.). Nie wszystko udało się jednak przedsiębiorstwu utrzymać w tajemnicy.

Tryb ciemny w Windows 11 na zrzutach

Do sieci trafiły właśnie nowe, niepublikowane wcześniej zrzuty ekranu, na których widać, jak będzie się prezentował Tryb ciemny na przykładzie aplikacji Eksplorator plików oraz Ustawienia. Pierwotny tweet ze screenshotami został jednak usunięty, ale w internecie nic nie ginie.

 class="wp-image-1764480"
Dark Mode w Windows 11 na przykładzie Eksploratora plików

Na pierwszym ze zrzutów widzimy Eksplorator, w którym nie widać Wstążki. Na górnym pasku mamy tylko kilka najprzydatniejszych przycisków takich jak wytnij, kopiuj, wklej, zmień nazwę, usuń itp. oraz sortowanie i zmiana trybu widoku z np. ikon na kafelki. Do tego chodzi przycisk z trzema kropkami. Szkoda tylko, że zabrakło zaokrągleń!

windows 11 screenshot class="wp-image-1764477"
Ustawienia w Windows 11 w Trybie Ciemnym

W przypadku ustawień mamy teraz dwukolumnowy widok. Po lewej znalazły się różne kategorie, a po prawej konkretne odnośniki do poszczególnych podmenu, których jest całe mnóstwo — w samych ustawieniach systemu jest kilkanaście takich sekcji, które można w miarę potrzeby rozwinąć.

windows 11 screenshot class="wp-image-1764474"
Sekcja w Ustawieniach systemu Windows 11 poświęcona ekranowi blokady

W przypadku ustawień ekranu blokady można wybrać sposób jego personalizacji poprzez np. obrazek inny niż tapeta. Do tego dochodzi możliwość wyświetlania „ciekawostek, porad i innych treści” pochodzących od Windowsa i Cortany oraz jedną aplikację w widoku poszerzonym, którą może być np. Kalendarz.

Niezwykle cieszy, że Microsoft w Trybie ciemnym odchodzi od czerni na rzecz odcieni szarości, które po zmroku sprawdzają się znacznie lepiej.

Niestety można przy tym żywić obawę, że pracownik Microsoftu, który odpowiada za wyciek, straci wkrótce pracę bo nie będzie trudno go wyśledzić. Nie dość, że upublicznił, jak wygląda system Windows 11, to jeszcze nie usunął swoich prywatnych danych ze zrzutów, a do tego… wykorzystywał testową wersję systemu Windows 11 do… piracenia filmów.

windows 11 screenshot class="wp-image-1764471"
Rzućcie okiem na listę plików polecanych w nowym Menu Start

A skąd to wiemy? Okazuje się, że w polecanych przez Windows 11 plikach znalazł się piracki film, co widać na ostatnim ze zrzutów, który pokazuje nowe menu start przesunięte wraz z ikonami w doku do lewej strony ekranu. Podwójna wpadka!

REKLAMA

WINDOWS 11 - PREMIERA
Sprawdź nasze najnowsze teksty o Windows 11:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA