REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Technologie
  4. Tech

Oto nowy Eksplorator plików i Ustawienia z Windowsa 11

Wczorajsza prezentacja Windowsa 11 nie omówiła wszystkich usprawnień i nowości. Microsoft zamierza stopniowo prezentować kolejne innowacje. Niektóre z nich już widzieliśmy. Ledwo co.

windows 11 eksplorator plików ustawienia
REKLAMA
113 interakcji
dołącz do dyskusji

Oj, działo się tego wczorajszego wieczora. Trudno nawet listować tu wszystkie ogłoszenia, jakie Microsoft miał dla nas w związku z premierą Windowsa 11. Wszystkie nasze materiały, jakie powstały na temat nowego systemu, znaleźć można pod tym adresem. Jest jednak jeszcze coś.

REKLAMA

Trzy prezentacje trwały łącznie niespełna dwie godziny. W tak krótkim czasie nie sposób omówić wszystkich zmian w nowym systemie. Na dodatek nie jest to rozsądne z marketingowego punktu widzenia. Przecież teraz Spider’s Web i podobne media będą co rusz informować o nowościach, zapewniając Windowsowi 11 darmową ekspozycję.

Microsoft przemycił jednak kilka nowości, o których nie zająknął się ani słowa. Podczas konferencji prezentowane były liczne animacje z Jedenastką w roli głównej. Czujne oczy widzów mogły wychwycić wygląd nowego Eksploratora plików i aplikacji Ustawienia.

Windows 11 – nowy Eksplorator plików żegna Wstążkę.

 class="wp-image-1761246"
Eksplorator plików w Windows 11

Wstążka to system kart w oknach, jaki Microsoft wprowadził wraz z Office’em 2007. To był całkiem niezły pomysł na grupowanie w kategorie poszczególnych funkcji danych aplikacji. Tak, by ich interfejs nie był przeładowany poszczególnymi kontrolkami, a zarazem by użytkownik miał ich pod ręką jak najwięcej.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranowym z wideo z konferencji, Eksplorator plików w Windowsie 11 żegna wspomnianą Wstążkę. Nowa wersja narzędzia jest zgodna z wytycznymi Fluent Design System i jest zoptymalizowana pod obsługę zarówno kursorem, jak i przez dotyk. Niestety na razie nie wiemy, czy i jakie jeszcze nowości zdecydowano się wprowadzić do narzędzia.

Ustawienia Windows 11. W teorii jest czytelniej.

 class="wp-image-1761249"
Ustawienia w Windows 11
REKLAMA

Czujne oczy mogły też wychwycić wygląd aplikacji Ustawienia w Windowsie 11. Niestety, na razie niewiele można o niej napisać. Jej interfejs jest bez wątpienia bardziej zwarty, dzięki czemu więcej elementów mieści się na ekranie. Podział na kategorie pozostał jednak ten sam.

O obu nowościach napiszę więcej w przyszłym tygodniu. Wtedy bowiem Microsoft ma udostępnić nieukończoną, testową wersję Windowsa 11 do beta-testów. Sprawdzę szczególnie Eksploratora plików, wszak to jedno z najważniejszych narzędzi każdego desktopowego systemu operacyjnego.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA