REKLAMA

Oto nowy Eksplorator plików i Ustawienia z Windowsa 11

Wczorajsza prezentacja Windowsa 11 nie omówiła wszystkich usprawnień i nowości. Microsoft zamierza stopniowo prezentować kolejne innowacje. Niektóre z nich już widzieliśmy. Ledwo co.

25.06.2021 04.55
windows 11 eksplorator plików ustawienia
REKLAMA

Oj, działo się tego wczorajszego wieczora. Trudno nawet listować tu wszystkie ogłoszenia, jakie Microsoft miał dla nas w związku z premierą Windowsa 11. Wszystkie nasze materiały, jakie powstały na temat nowego systemu, znaleźć można pod tym adresem. Jest jednak jeszcze coś.

REKLAMA

Trzy prezentacje trwały łącznie niespełna dwie godziny. W tak krótkim czasie nie sposób omówić wszystkich zmian w nowym systemie. Na dodatek nie jest to rozsądne z marketingowego punktu widzenia. Przecież teraz Spider’s Web i podobne media będą co rusz informować o nowościach, zapewniając Windowsowi 11 darmową ekspozycję.

Microsoft przemycił jednak kilka nowości, o których nie zająknął się ani słowa. Podczas konferencji prezentowane były liczne animacje z Jedenastką w roli głównej. Czujne oczy widzów mogły wychwycić wygląd nowego Eksploratora plików i aplikacji Ustawienia.

Windows 11 – nowy Eksplorator plików żegna Wstążkę.

 class="wp-image-1761246"
Eksplorator plików w Windows 11

Wstążka to system kart w oknach, jaki Microsoft wprowadził wraz z Office’em 2007. To był całkiem niezły pomysł na grupowanie w kategorie poszczególnych funkcji danych aplikacji. Tak, by ich interfejs nie był przeładowany poszczególnymi kontrolkami, a zarazem by użytkownik miał ich pod ręką jak najwięcej.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranowym z wideo z konferencji, Eksplorator plików w Windowsie 11 żegna wspomnianą Wstążkę. Nowa wersja narzędzia jest zgodna z wytycznymi Fluent Design System i jest zoptymalizowana pod obsługę zarówno kursorem, jak i przez dotyk. Niestety na razie nie wiemy, czy i jakie jeszcze nowości zdecydowano się wprowadzić do narzędzia.

Ustawienia Windows 11. W teorii jest czytelniej.

 class="wp-image-1761249"
Ustawienia w Windows 11
REKLAMA

Czujne oczy mogły też wychwycić wygląd aplikacji Ustawienia w Windowsie 11. Niestety, na razie niewiele można o niej napisać. Jej interfejs jest bez wątpienia bardziej zwarty, dzięki czemu więcej elementów mieści się na ekranie. Podział na kategorie pozostał jednak ten sam.

O obu nowościach napiszę więcej w przyszłym tygodniu. Wtedy bowiem Microsoft ma udostępnić nieukończoną, testową wersję Windowsa 11 do beta-testów. Sprawdzę szczególnie Eksploratora plików, wszak to jedno z najważniejszych narzędzi każdego desktopowego systemu operacyjnego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA