REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Czy twoje urządzenie jest gotowe na Windows 11? Ta aplikacja to sprawdzi

Windows 11 zwiększa wymagania sprzętowe względem Windowsa 10. Znika obsługa 32-bitowych procesorów, pojawia się też kilka innych nowych wymagań. Nie każdy będzie mógł dokonać aktualizacji.

24.06.2021
19:56
windows 11 wyciek
REKLAMA

Premiera Windowsa 11 już za nami. System od przyszłego tygodnia będzie dostępny do testów, zaś pod koniec jesieni będzie można oficjalnie go zainstalować jako ukończony i gotowy produkt. Nie każdego jednak kopnie ten zaszczyt.

REKLAMA

Windows 11 zwiększa wymagania sprzętowe. To oznacza, że darmowa aktualizacja nie obejmie wszystkich użytkowników. Część pozostanie na Windowsie 10, który ma być serwisowany do października 2025 r. Microsoft udostępnił narzędzie do sprawdzenia, czy urządzenie spełnia wymagania Jedenastki.

Windows 11 – wymagania. Jak sprawdzić czy komputer bądź tablet są gotowe?

Microsoft udostępnił aplikację – dostępną pod tym adresem – która przeskanuje komputer użytkownika i poinformuje, czy aktualizacja do Windows 11 będzie temu urządzeniu zaoferowana. Prawdopodobnie większość użytkowników dowie się, że system będzie dla niego dostępny. Wymagania co prawda się zwiększyły, ale i tak do poziomu czegoś, co na dziś możemy uznać jako tani tablet za kilkaset złotych.

 class="wp-image-1760862"

Niektórzy jednak mogą się spotkać z niemiłą niespodzianką. Celem zapewnienia większego bezpieczeństwa, Windows 11 będzie wymagał, by w urządzeniu znajdował się sprzętowy moduł szyfrujący TPM 2.0. Tymczasem nietrudno znaleźć PC, w tym wśród droższych modeli, który tego chipa nie zawiera. Czy znajduje się wśród nas czytelnik, który z braku wyboru utknie na Windows 10?

REKLAMA

WINDOWS 11 - PREMIERA
Sprawdź nasze najnowsze teksty o Windows 11:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA