Brytyjska firma zbuduje satelitę telekomunikacyjnego na orbicie wokół Księżyca
Brytyjska firma SSTL otrzymała zielone światło na produkcję satelity telekomunikacyjnego na orbicie wokół Księżyca. Satelita, który zgodnie z planem powinien być gotowy do startu pod koniec 2022 r., będzie wykorzystywany przez misje księżycowe do przekazywania danych naukowych oraz telemetrycznych z Księżyca na Ziemię.

REKLAMA
